Skip to content

Підтримати українське кіно можна до 31-го грудня (ВІДЕО)

Екатерина Крылова

Екатерина Крылова

Українське творче об’єднання Fantastic Little Splash зняло документальний короткометражний фільм Метро, що оповідає про підземку Дніпра, яка була побудована у 1995 році й понині зберегла в собі дух минулого.

Авторами стрічки виступили Лєра Мальченко та Олександр Ганц, які визначили жанр своєї роботи як «фільм-прогулянка», повідомив Cultprostir.

За їх словами, метрополітен в Дніпрі — це лінія з шести станцій, яка з’єднує один житловий масив із залізничним вокзалом, тому воно вважається одним з найкоротших у світі.

«Дніпропетровське метро (саме дніпропетровське) — постійний об’єкт якихось політичних маніпуляцій. Обіцянки розширити його звучать вже більше 20 років, особливо під час передвиборних кампаній місцевих політиків. Добудують його чи ні — нам невідомо. І з’ясувати це не було метою нашого фільму. Ми хотіли, по-перше, відобразити цей стан, подібний до завислої програми, глюку системи, великої мрії, яка ніяк не збудеться до кінця. По-друге — ретранслювати це почуття людям, які не були в нашому метро», — каже Мальченко.

За її словами, підземкою в місті користується дуже невелика кількість людей, вона сама часто водить туди іноземних гостей. «Якщо їхати не в годину пік, то цілком реально бути єдиною людиною у вагоні чи на станції. Через таку відвідуваність в метро взагалі немає реклами. Постійна нерентабельність вберегла його від «покращення». Воно стерильне, позбавлене будь-якого інформаційного сміття, який постійно оточує нас на поверхні великого міста у 2016-му», — розповідає авторка.

Мальченко і Ганц добивалися дозволу на зйомки у підземці протягом місяця.

«В результаті нам виділили всього чотири дні по 4 години. До нас приставили людину, яка ходила слідом і постійно щось забороняла. Працівники метро щиро не розуміли, що тут можна знімати «стільки часу». Більш того, коли потім ми намагалися записати коментар про інтер’єр підземки, нам повідомили, що «в метро інтер’єру немає, там ремонт». Всі наші запевнення, що воно має певну естетичну цінність, не розуміли»,- згадують вони.

Зараз автори намагаються через пожертви спонсорів зібрати кошти для подачі фільму на міжнародні фестивалі. Кампанія по збору коштів для фільму МЕТРО добігає кінця
31-го грудня. Тож для того, щоб підтримати проект лишилося ще три дні. Кожен доброчинець буде віддячений у титрах! https://igg.me/at/metro

Категория: Новости Днепра

Поделиться: