Skip to content

Пияцтво за кермом вбиває

Юлия Мухина

Юлия Мухина

%d0%bf%d1%8c%d1%8f%d0%bd%d1%8b%d0%b9
Впродовж 10 місяців 2016 року на Дніпропетровщині за участю водіїв, що керували транспортними засобами у нетверезому стані, скоєно 110 дорожньо-транспортних пригод з постраждалими. Внаслідок такої безвідповідальності на дорозі — 11 людей загинули та 140  отримали травми різного ступеню тяжкості.

Про це повідомили в прес-службі ГУ Нацполіції України в Дніпроептровській області.

Працівники поліції, які виконують функції із забезпечення безпеки дорожнього руху, виявили та притягнули до адміністративної відповідальності майже 3500 водіїв — порушників, які керували транспортними засобами будучи «напідпитку».

П’яний водій — небезпека для оточуючих, адже вживання алкоголю суттєво знижує увагу, сповільнює швидкість реакції та здатність об’єктивно оцінити ситуацію.
Нагадуємо: в Україні посилено відповідальність за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також під впливом ліків, що знижують увагу та швидкість реакції. За таке порушення відтепер передбачено штраф у розмірі 10 200 гривень з позбавленням права керування на один рік.
Ще суворіше покарання очікуватиме водія, який повторно протягом року керуватиме авто у стані сп’яніння. Порушнику доведеться сплатити штраф у розмірі 20 400 гривень. Горе-водія також позбавлять права керування на три роки.
Якщо ж, попри заборону, водій втретє сяде за кермо у стані сп’яніння, — його очікуватиме покарання у вигляді штрафу на суму 40 800 гривень із позбавленням права керування на десять років.

Також передбачено відповідальність за вживання алкоголю, наркотиків чи ліків, виготовлених на їх основі, водієм після дорожньо-транспортної пригоди за його участі. За таке порушення передбачено 20 400 гривень штрафу або адміністративний арешт на п’ятнадцять діб, із позбавленням права керування на три роки.

Тож правоохоронці закликають водіїв буди відповідальними, дисциплінованими, сумлінно дотримуватися Правил дорожнього руху та за жодних обставин не сідати за кермо напідпитку.

Категория: Криминал, Новости Днепра

Метки: ,

Поделиться: