Skip to content

У Дніпрі всім гостям ювіляри дарують мистецтво (Фото)

Юлия Бабенко

Юлия Бабенко

Протягом місяця на Січеславській набережній цінителі прекрасного зможуть безкоштовно насолоджуватись ювілейною виставкою «Чарівні барви Дніпра», яку Дніпропетровська організація Національної спілки художників України десятий рік поспіль присвячує Дню міста.

img_1586

Першими її глядачами стали представники міської влади, Дніпровської міської ради, художники, студенти театрально-художнього коледжу, поціновувачі мистецтва. Відкрив цей прекрасний захід начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов, зазначивши, що «Чарівні барви Дніпра» дали старт святковому марафону заходів до 240-річчя міста.

«_mg_0369Багато художників упродовж року ретельно готуються до цієї події, — звернув увагу він. – Це справжній мистецький подарунок місту, його жителям. Традиційно тут представлені роботи різних жанрів, зокрема живопис, скульптура, портрети, натюрморти, графіка… Понад 250 прекрасних робіт представили митці з 14 міст різних куточків України. Дуже приємно, що географія учасників виставки значно розширилася. Ми раді всім, хто приїздить до нас з добром, любов’ю, гарним настроєм. І дарує всім нам ці безцінні речі»

Голова Дніпровської організації Національної спілки художників України Василь Мірошниченко зазначив , що до ювілейної виставки долучилися 129 художників. Звичайно,найбільша кількість полотен належить дніпропетровським авторам. Як завжди народний художник України Ф.Клименко та заслужені художники України А. Жежер та Г.Чернета представлені суто реалістичними пейзажами, а заслужений діяч України В. Мірошниченко, більш динамічний у живописній манері.

«_mg_0382Виставка працюватиме місяць, її підсумки підбиватимемо в жовтні, до Дня художника, — наголосив Василь Мірошниченко. — Особливістю цьогорічного заходу стане вручення премії ім. Григорія Чернявського, нашого земляка, народного художника.  Вона присуджуватиметься учасникам виставки вперше. Вручення премії відбудеться під час закриття виставки у трьох номінаціях: живопис, графіка та скульптурно-декоративне мистецтво.

Пам’ятну медаль Григорія Чернявського виготував скульптор із Маріуполя Віктор Узбек.

«Я беру участь у виставці «Чарівні барви Дніпра» вже вп’яте, і дуже люблю ваше місто, — зізнається він. – Тут особлива атмосфера, особливі люди. Закохані в життя і мистецтво».

І це дійсно так. Бо на відкритті виставки не було де яблуку впасти. Люди різного віку ділилися враженнями і раділи подарунку, який отримали до Дня народження міста від організаторів виставки-ювіляра. Неперевершені враження і задоволення від особливого мистецького подарунка художників міста й усієї країни, можна отримати всім бажаючим до 8 жовтня у виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України (Січеславська Набережна,11).

img_1596

 

img_1593

img_1589

 

img_1584

img_1576

img_1591

img_1563

img_1564

 

img_1629

img_1610

img_1624

 

img_1574

 

Юлія Бабенко, фото автора

 

Категория: Новости Днепра, Новости Культуры Днепра, Общественные и социальные новости Днепра

Метки: ,

Поделиться: