Гаряча лінія психологічної підтримки учасників АТО при Дніпропетровській ОДА працює вже рік. За цей час професійні психологи та психотерапевти прийняли майже 2 тисячі дзвінків.
Про це розказав голова облдержадміністрації Валентин Резніченко, повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.
«Після повернення з війни бійці АТО потребують не лише фізичної, а й психологічної реабілітації. Нерідко вони соромляться говорити про свої переживання або просто не мають до кого звернутися. Для таких військових при Дніпропетровській ОДА ми відкрили спеціальну гарячу лінію. Тут консультують кваліфіковані психологи та психотерапевти. За рік на гарячу лінію надійшло майже 2 тисячі дзвінків», — зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
На гарячій лінії працюють четверо операторів, які щодня в середньому приймають 25 дзвінків. Досвідчені спеціалісти надають «швидку» психологічну допомогу та знають, як впоратися з важким стресом. Вони вислуховують та знаходять «правильні слова» не лише для бійців АТО, а й для їхніх рідних. Психолог Валентина Проніна досі пам’ятає дзвінок, який отримала в один з перших днів роботи на гарячій лінії.
«Дзвонив хлопець з віддаленого селища в дуже поганому стані, була загроза суїциду. Ми проговорили півтори години. Після цього він погодився пройти лікування та вже вранці звернувся до спеціалістів, — розповіла Валентина Проніна. — Часто дзвонять дружини та мами атошників, навіть є постійні клієнтки. Дізнаються, як допомогти чоловіку, який після війни замкнувся, погано спить».
Звернулася на гарячу лінію і дружина загиблого бійця АТО Маргарита. Каже: цей дзвінок змінив її життя.
«Я зателефонувала на гарячу лінію в повному розпачі. Залишилася сама з маленькою дитиною в Донецькій області. Була купа побутових та психологічних проблем, з якими не могла впоратися самотужки. Психологи допомогли розпочати нове життя. Незабаром ми з сином переберемося до Дніпра, а я вирішила також допомагати людям – буду волонтером», — поділилася Маргарита.
Дзвінки на гарячій лінії приймають без вихідних. Конфіденційність гарантована. Після розмови бійцям та їхнім рідним рекомендують, де надалі отримувати психологічну допомогу. Якщо вони просять про соціальний захист або медобслуговування, перенаправляють до Центру допомоги учасникам АТО або профільних департаментів ОДА.
Гаряча лінія психологічної підтримки для учасників АТО та їхніх сімей працює щоденно за номером 0-800-505-085.