
Олександр Яшин з Дніпра – приклад того, як нове життя починається там, де завершується звичне. Колишній столяр знайшов себе у вишивці – і вже 8 років його роботи носять військові, волонтери, комунальники та залізничники. Шеврони майстра вже дісталися Польщі, Німеччини, США, Швейцарії, Колумбії та Аргентини. Але зупинятися дніпрянин на цьому не збирається. Він мріє створювати унікальний одяг, в якому кожен стібок – це код української ідентичності. Тож у чому особливість роботи майстра та як триває робочий процес – бачили журналісти «Нашого міста».
Спочатку Олександр працював на будівництві та згодом доля розпорядилася кардинально змінити його рід діяльності. Чоловік зізнається, що після столярної справи пробував різне – від лазерного різання до зварювання. Аж поки не звернув увагу на те, що відбувається вдома – дружина займалася вишивкою.
«Подумав, що вишивка — це той самий ЧПУ-станок, тільки з ниткою й тканиною. Почав долучатися до дружини, вивчав програми, налагодження машинок, стабілізатори. З 2017 року пішов шлях переадаптації. На це знадобилося 3–4 роки, щоб змінити мислення з будівництва на вишивку», – розповідає Олександр.
Свою творчу діяльність Олександр почав із нашивок для байкерів. Але вже з 2018 року почав створювати військові шеврони – тоді ще не знаючи, що вони стануть настільки актуальними.
З початком повномасштабного вторгнення його домашня майстерня працювала на повну потужність. Замовлення – сотнями. Одне з них пам’ятає й до сьогодні – понад тисяча шевронів для Луганського прикордонного загону.
«Бували партії по 350 штук. Ми з хлопцями узгоджували дизайн, я вишивав і відправляв. Зараз вимоги стали серйозніші: стандарти, логотипи, кольори – все виходить на інший рівень», – каже Олександр.
Зі звичайного хобі вишивка перетворилась на справу життя. Майстер отримав державний грант на 150 тисяч гривень, відкрив ФОП, орендував просторе приміщення та закупив обладнання.
Читайте також: Гріховно смачна: кондитер з Дніпра розповіла секрети приготування паски.
Раніше ми повідомляли: Де скуштувати трендові десерти у Дніпрі.