
Нікополь — найстаріше місто Дніпропетровщини, тісно пов’язане з історією козацьких таборів і початком визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Протягом своєї історії місто пережило німецьку окупацію під час Другої світової війни та перетворилося на важливий індустріальний центр. Сьогодні Нікополь щодня під ворожими обстрілами. Його багату історію зберігає Нікопольський краєзнавчий музей, який також постраждав унаслідок ворожої атаки. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на ДніпроTV.
Краєзнавчий музей перебуває в процесі відновлення після нещодавньої артилерійської атаки, яка завдала значних пошкоджень будівлі. Головна зберігачка музею Альона зазначає, що руйнування відбуваються вже не вперше, а під час останнього обстрілу в приміщенні перебували люди.
Навколо музею розташовані статуї, а його стіни прикрашені керамічними виробами, створеними місцевими дітьми ще у мирний час.
Попри пошкодження, музей продовжує працювати в обмеженому режимі. Наразі музей функціонує не в повну силу, працівники щодня працюють та проводять внутрішні роботи, виїжджати не збираються, адже хвилюються за експонати.
Колекція музею складає понад 45 тисяч експонатів, серед яких цінні колекції археологічних пам’яток, кераміки, живопису і скульптури, предметів побуту, українських рушників і озброєння запорозьких козаків. Колись на території, яка наразі є сучасним Нікополем, були сформовані 5 козацький січей.
Саме звідси Богдан Хмельницький у 1648 році розпочав визвольну війну проти поляків.
У 2001 році за постановою Кабміну Нікополь занесене до списку історичних населених місць України, та визнано найстарішим містом Дніпропетровщини. Попри щоденні обстріли нікопольці, і надалі показують свій козацький дух та незламність перед ворогом, і чекають на перемогу.
Раніше ми писали, що 8 березня у небі над Дніпропетровською областю збили чотири ворожі БПЛА та ракету.
Також писали, що десантники 25-ої бригади врятували під час штурму Котлиного двох літніх жінок за допомогою наземного дрону.