
Легендарний кар’єр на Червоному Камені виник в середині 1930-х років, коли в цьому місці почали видобуток граніту. Але воду в кар’єрі так і не змогли перемогти – вона прибувала так швидко, що її ледь встигали відкачувати. Надходила вона через ґрунт і після сильної та тривалої зливи кар’єр затоплювало буквально за кілька днів, пише «Наше місто».
У 70-х роках поряд із кар’єром з’явився житловий масив Червоний Камінь, а озеро стало його особливістю та прикрасою. Якийсь час на кар’єрі був навіть фонтан, але в 1990-х він перестав працювати і зараз його прибрали.
Тоді ж довкола кар’єру ще можна було побачити приватні одноповерхові будинки із дворами – тепер їх немає, кар’єр оточують багатоповерхівки.
Тут завжди прохолодна вода. Вона не цвіте. У водоймищі є риба. Це місце – неофіційний пляж Дніпра. Тут заборонено купатися, але людей це не бентежить. Відпочивають тут переважно мешканці Червоного Каменя та прилеглих районів.
Взимку кар’єр замерзає і перетворюється на місце відпочинку. Якщо лід дозволяє, тут можна кататися на ковзанах і санчатах. Середня глибина кар’єру становить 3 метри.
У ретровідео використовуються матеріали Alexander Volok, В. Рязанова, О. Присягіної, А. Костюка, І. Родіонова, В. Піскуна, з груп «Ностальгія за Дніпром», «Історія у фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ», а також Технічного музею “Машини часу” та з інших відкритих джерел.
Нагадаємо, дві спортшколи Дніпра увійшли до ТОП-10 найсильніших в Україні.
Раніше ми писали: Рибний день – це круто: у Дніпрі триває проєкт щодо здорового харчування.
Окрім того ми говорили, що юний науковець з Дніпра здобув перемогу на конкурсі МАН та представить місто на всеукраїнському етапі.
Читайте також: У Дніпрі учні зібрали 45 тонн макулатури для купівлі авто для ЗСУ.
Категорія: Новини Дніпра, Унікальний Дніпро
Позначки: Головне, Історія Дніпра, Новини Дніпра