
У Дніпрі перевірили підприємства на вулиці Дніпрових Хвиль через скарги мешканців на можливе забруднення повітря. Під час огляду виявили, що одне з підприємств використовує твердопаливний котел для опалення. Проте доступ до цього обладнання для детальнішого аналізу наданий не був. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на міську владу Дніпра.
«Спеціалісти департаменту провели бесіду з уповноваженою особою підприємства щодо недопущення випадків забруднення атмосферного повітря. Також керівнику підприємства вручили припис з вимогою надати департаменту дозвіл на здійснення викидів у повітря та договір на вивезення відходів. У разі невиконання припису у встановлений триденний термін на керівника підприємства буде складено протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення норм екологічної безпеки тягне за собою штраф: для юридичних осіб – до 1700 гривень», — сказав заступник директора департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько.

Начальник відділу екологічної безпеки згаданого департаменту Іван Бондар прокоментував, департамент зафіксував факт викидів. Відповідно до Правил благоустрою території міста Дніпра, такі суб’єкти господарювання повинні проводити лабораторно-інструментальні вимірювання концентрації викидів та мати дозвільні документи на їхнє здійснення.
Наступна локація перевірки – ліквідація негабаритного сміття по вулиці Рилєєва, 105. Ця локація є особливо проблемною, оскільки розташована на межі приватного сектору та багатоповерхової забудови. У таких районах часто спостерігається значне накопичення зелених відходів – обрізаного гілля, листя, трави, які мешканці приватних будинків викидають на контейнерні майданчики, призначені для твердих побутових відходів.

За словами Ярослава Криська, мешканці приватного сектору можуть самостійно та екологічно утилізувати зелені відходи у власних господарствах.
«Нагадуємо мешканцям про необхідність раціонального поводження з побутовими відходами. Зелені відходи можна використовувати для власних господарств – застосовувати методи мульчування та компостування. Це буде корисним для родючості ґрунту. Окрім зелених відходів, на цьому контейнерному майданчику виявлено і будівельне сміття, яке невідомі особи скинули у контейнери для побутових відходів. Будівельні відходи не належать до категорії твердих побутових відходів. Викидання їх у звичайні контейнери є порушенням. Це створює додаткове навантаження на систему вивезення сміття та ускладнює роботу перевізника», — підкреслив Ярослав Крисько.

Черговий по місту також нагадав, що вивезення будівельного сміття не входить у тариф щодо поводження з побутовими відходами. Особи, які проводять ремонтні роботи або будівництво, повинні самостійно організовувати вивезення таких відходів через офіційного перевізника, уклавши відповідний договір.
За скидання будівельного сміття у контейнери для побутових відходів передбачена адміністративна відповідальність. Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на порушників складається протокол, а також накладається штраф:
- від 340 до 1360 гривень – для фізичних осіб;
- від 850 до 1700 гривень – для юридичних осіб.

Нагадаємо, ми писали, чому у Дніпрі виникають стихійні звалища та перебої з вивезенням сміття. Окрім того, у Дніпрі металургійний завод розпочав екологічну модернізацію після скарг населення.
Раніше ми говорили: У Дніпрі дефіцит кадрів на електротранспорті понад 30%.