
Протягом тижня на Дніпропетровщині на гострі респіраторні вірусні інфекції, включаючи COVID-19, захворіли 13 897 людей. Серед них більше половини – діти. Порівняно з попереднім тижнем, захворюваність зросла на понад 7%. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб. Журналісти “Наше місто” дізнавалися, як вберегтися від небезпечного вірусу.
ГРВІ чи грип: як розпізнати хворобу
У розпал зимових місяців лікарі часто стикаються з хвилею ГРВІ та грипу. Щоб не плутати ці два захворювання та своєчасно звернутися до лікаря, важливо розуміти, які у них відмінності. Альона Олегівна, сімейна лікарка однієї з амбулаторій Дніпра, розповіла про симптоми, що допоможуть вчасно розпізнати хворобу.

-У людей, що захворіли на ГРВІ, немає різкого початку хвороби, – сказала Альона Олегівна – сімейна лікарка. – Серед симптомів: нежить, ломота у тілі, загальна слабкість. Грип, навпаки, характерний гострим початком хвороби. Це озноб, ломота у тілі, слабкість, підвищення температури тіла до 39 градусів і вище. Лихоманка зберігається до п’яти днів. Може початися сухий кашель.
Не менш важливою є і різниця в ускладненнях, які можуть виникнути при цих захворюваннях. Звичайні ГРВІ рідко призводять до серйозних ускладнень.
-Натомість грип дає вірусні ускладнення, – попередила лікарка. – Одне з найскладніших – вірусна пневмонія. Може бути гостра дихальна недостатність. Також грип вражає м’язи серця, нирки і ЛОР-органи.
Грип є особливо небезпечним для певних категорій людей. У групі ризику – люди з хронічними захворюваннями, діти від народження до п’яти років і люди старші 65 років. Вони мають бути особливо обережні, адже ймовірність розвитку ускладнень для них значно вища.
Заходи безпеки та профілактика
Ситуація з COVID-19 на даний момент стабілізувалася, і лікарі майже не реєструють нових випадків цієї хвороби. Натомість, сезон грипу набирає обертів. Лікарка Альона Олегівна зазначає, що саме грип став найбільш актуальним захворюванням для медиків цього сезону.
Вона наголошує на важливості уникати місць великого скупчення людей. Там ризик підхопити інфекцію значно вищий. Також завжди потрібно мати при собі антисептики та засоби індивідуального захисту, щоб знизити ймовірність зараження. Серед іншого, лікар радить підтримувати здоровий спосіб життя, зокрема, збалансоване харчування, регулярне фізичне навантаження та достатній сон.
Вакцинація – ефективний захист від інфекцій
Одним із найбільш ефективних методів захисту від грипу та COVID-19 є вакцинація. Альона Олегівна підкреслює, що вакцинація доступна навіть у розпал сезону.

-Зараз проводиться вакцинація від Ковіду, у нас в ЦПМСД є потрібні вакцини, – додала лікарка. – Також можна вакцинуватися від грипу, але для цього вакцину потрібно придбати у аптеках. А зробити щеплення можна у амбулаторії.
Альона Олегівна додала, що вакциновані люди іноді можуть захворіти, але вакцина значно знижує ймовірність важкого перебігу хвороби та допомагає уникнути серйозних ускладнень. Це особливо важливо для людей старшого віку, а також для тих, хто має ослаблений імунітет.
Фото Володимира Федорищева.
Читайте також: Як не допустити переохолодження дитини: поради лікаря.
Також ми повідомляли: Як захистити себе від пневмонії: практичні рекомендації лікаря з Дніпра.
Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра
Позначки: Головне, Здоров'я, Новини медицини Дніпра