
Коли малюк фокусується на чарівному світі якоїсь історії, він заспокоюється, відволікається від турбот і навіть забуває про тривожні події сьогодення. У садочку № 163 для цього активно застосовується метод хібукі-терапії. Головний її персонаж – собачка Хібукі, з якою дуже зручно та приємно обійматися. Про це журналістам видання «Нвше місто» розповіла практичний психолог Вікторія Москалець.

— Хібукі-терапія — це сучасний терапевтичний метод, який прийшов до нас з Ізраїлю, – розповідає Вікторія Москалець – Його засновницею є Дафна Шарон Максимов. Методика була створена для того, щоб допомагати дітям справлятися з переживаннями та тривогами. І це невипадково: ізраїльтяни з власного досвіду теж знають, що таке війна. Основним інструментом є спеціальні м’які іграшки-собачки. Вони символізують підтримку, безпеку, а також виступають у ролі друга, який завжди поруч.

За словами Вікторії Олександрівни, використання цього методу у роботі з дітьми дає дуже позитивні результати. Діти дуже прив’язуються до своїх іграшкових друзів. Коли їм роздають цих собачок, кожна дитина має можливість дати своєму улюбленцю ім’я. Це створює особливий емоційний зв’язок. Під час групових занять малюки можуть розповідати іграшці про свої почуття, переживання, радості або труднощі. Таким чином вони легше відкриваються, діляться тим, що їх турбує. Навіть, якщо не можуть сказати це дорослим. Також психолог наголошує, що методика хібукі використовується не лише під час занять, а й у повсякденному житті.

— Хлопці та дівчата можуть носити собачку із собою на прогулянку, брати її в групу або навіть у кабінет психолога, – наголошує пані Вікторія. – Це створює відчуття комфорту та безпеки. Ми також використовуємо казки-хібукі, в яких головний герой переживає різні пригоди та навчається справлятися з труднощами. Завдяки таким історіям діти краще розуміють, як працювати з емоціями та взаємодіяти з оточенням.
Фото Валерія Кравченка.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як у Дніпрі працюють дитячі садочки.