
Останнім часом у Дніпрі погіршилася ситуація з вивезенням сміття, особливо негабаритного. Чому виникає така ситуація, з’ясовує “Наше місто”.
Мешканці Дніпра скаржаться, що переповнені контейнери для сміття не спустошують вчасно і навколо них утворюються звалища. Найгірша ситуація склалася у приватному секторі міста.

У Дніпрі збільшився обсяг сміття. Якщо 10 років тому ми щодобово приймали близько 400 тонн, то зараз кількість зросла до 1,5-2 тисяч тонн на добу. Новорічні свята у нас належать до сезонних загострень, коли у рази збільшується кількість сміття. Також додаються відходи руйнувань, відходи діяльності волонтерських центрів. Комунальні підприємства, які вивозять та утилізують відходи, несуть це навантаження, -розповідає Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради.
Під час війни у Дніпрі є дефіцит водіїв сміттєвозів: майже 50 відсотків співробітників КП “Екологія Д” мобілізовані та захищають Україну на передовій. В умовах нестачі робочих рук місто-мільйонник щодня веде боротьбу із побутовим сміттям, кількість якого за останні півтора року зросла більше, ніж вдвічі.

Попри те, що кожного дня у Дніпрі працює близько 30 сміттєвозів, у департаменті екологічної політики Дніпровської міськради називають кілька причин через які виникає сміттєве захаращення:
- дефіцит водіїв сміттєвозів (є графіки, але на них впливає певна потреба у водіях і вантажниках, багато з них були призвані до лав Збройних сил України);
- вандалізм по відношенню до сміттєвих баків (найбільше таких фактів фіксують у приватному секторі);
- договори ОСББ на вивезення сміття з приватними підприємствами (кількість сміттєвих баків залежить від кількості мешканців, а також кількості юридичних компаній, які розташовані на конкретній території. Якщо ж бак постійно заповнюється – то для цього є кілька можливих причин. Одна з них – договори з компаніями, які або економлять на кількості сміттєвих баків, або вивозять сміття не щоденно);
- борги місцевого населення за вивіз твердих побутових відходів складають близько 366 млн грн.
Щодня комунальникам Дніпра доводиться вирішувати екологічні проблеми, які існують у місті вже багато років. Однією з таких є наявність стихійних звалищ. Найчастіше вони утворюються поряд із нежитловими будинками та у посадках. Прибирають захаращену територію комунальники після звернень мешканців і обстеження звалища комісією районної ради, також обов’язкове складання відповідного акта. У 2024-му у Дніпрі вдалося ліквідувати майже півсотні стихійних сміттєзвалищ
Ми ведемо реєстр сміттєзвалищ, робота з їх ліквідації триває постійно – і сьогодні, і прямо зараз. У нас колись було близько 400 сміттєзвалищ у реєстрі. Потім нам вдалося зменшити цю цифру до 200, а зараз це знову в межах 300, тобто це такий плаваючий процес. Люди, особливо у приватному секторі, не завжди ставляться відповідально до переробки власного сміття. Великий обсяг спиляних гілок, ну а там, де кидається купа гілок, вона буквально за кілька годин обростає іншими відходами і перетворюється на стихійне сміттєзвалище. Ми встановлюємо достатню кількість контейнерів для сміття, але, на жаль, із культурою у нас проблема, – каже Олег Семенко, директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради.
Щодо ліквідації сміттєзвалищ можна звертатися на Єдину гарячу лінію міської ради: (056) 732 12 12, (095) 732 12 12, (096) 732 12 12, (073) 732 12 12.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі металургійний завод розпочав екологічну модернізацію після скарг населення.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Новини Дніпра, Сміття у Дніпрі