Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Чи варто дякувати людям у наш складний час: поради психолога

Михайло Чернов

Сьогодні відзначається Всесвітній день слова “дякую!”, пише Наше місто. Чи варто в наш складний час висловлювати вдячність іншим, чи не є ввічливість проявом слабкості – про це розповідає психолог Світлана Дейнега.

Світлана Дейнега

– Чи варто дякувати людям? Так, звісно! Бо це – насправді дуже важливий інструмент передачі інформації, який здатен розтопити лід, покращити ставлення інших до вас. І навіть вивести вас на новий рівень стосунків та життя загалом. На жаль в наш складний час люди частіше стикаються з агресією один до одного. Вдячність – протидія від зайвої агресивності. Якщо емоції щодня киплять з приводу і без, просто привчіть себе якомога частіше казати людям “дякую”. Ви самі не помітите, як почнете краще розуміти оточуючих. А там, де є емпатія, агресії стає дедалі менше.

Нерідко запитують: чи ввічливість та вдячність є проявом слабкості?

– Всі життєві ситуації індивідуальні. Іноді за слабкістю стоїть сила. Ввічливість – це дотримання правил етикету, уважності та люб’язності до оточуючих людей. Головне – не перегинати з надмірною ввічливістю. За цим люди досить часто маскують свої комплекси. Побоювання не сподобатися, наприклад, штовхає людину проявляти надмірну ввічливість та зацікавленість справами іншої людини, хоча їй може бути це геть нецікаво. Якщо ви впізнаєте зараз себе – потрібно із цим щось робити. Пропрацювати комплекси, підняти самооцінку, будувати особисті кордони. 

Наскільки вдячність позитивно впливає на  людські стосунки?

– Вдячність позитивно впливає на створення і підтримання відносин з оточуючими., – зазначає Світлана. – Чим частіше ви дякуєте, тим привабливішими виглядаєте у очах інших людей. Вам більше довіряють, вважають більш розумними, добрими. А це відкриває гарні перспективи як у особистому, так і у діловому житті, адже перераховані якості є важливими у довгостроковому партнерстві.

А ось кілька практичних порад, які надала психолог Світлана Дейнега – техніки, які допоможуть виразити вдячність: 

  • В першу чергу подякуйте собі. Випишіть на аркуші паперу 20 пунктів – за що ви собі вдячні. Закрийте очі зробіть три глибоких вдихи через ніс і три глибоких видихи через рот.
  • Заведіть щоденник подяк. Щовечора фіксуйте у ньому зустрічі, ситуаціїі, слова, за які ви вдячні. Обов’язково прописуйте пояснення, які емоції і почуття викликало у вас те, за що ви хочете подякувати.
  • Немає часу писати? Дякуйте людям подумки! Згадайте про те, хто вам допоміг або зробив для вас щось приємне, уявіть його обличчя і скажіть “дякую”.
  • Медитуйте! Щодня знаходьте кілька хвилин, щоб просто зосередитися на сьогоденні. Закрийте очі, відчуйте, як б’ється ваше серце, вслухайтеся у дихання. Це гарний спосіб відчути, наскільки чудовим і цінним є життя. Видихніть і подякуйте світу за це.

Читайте також: День слова “дякую”: кому вдячні відомі дніпряни

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: