Site icon Наше Місто

Чому підлітки починають вживати енергетики і що з цим робити

Как помочь ребенку, если он стал зависимым от энергетиков

Іноді вживання енергетичних напоїв стає частиною культури підлітків. Вони можуть споживати їх, щоб покращити свою концентрацію, підняти настрій або просто стати частиною групи однолітків. Проте енергетики можуть призвести до залежності, що зі свого боку загрожує розвитком серйозних проблем. Детальніше повідомляє “Наше місто”.

Психологиня Світлана розповідає, що на прийом до неї іноді приходять підлітки, які стикаються з тривожністю, депресією, раптовими змінами настрою. Це пов’язано з вживання енергетиків.

Світлана, психологиня

– У нашій практиці виникали ситуації, коли звертались пацієнти, здебільшого віком 16 років, – сказала пані Світлана. – Були й батьки, які не розуміли, що відбувається з їхньою дитиною. Підлітки скаржились на тривожність, нестабільний емоційний стан, раптові конфлікти з батьками та друзями, не розуміючи причини цього. А коли ми вже розбиралися у ситуації, то з’ясовувалось, що є ігрова залежність і залежність від енергетичних напоїв. Тобто для того, щоб грати, дитина потребувала додаткових сил і вживала енергетики, щоб не спати вночі під час гри. На наступний день вони погано почувалися, організм потребував нової “підзарядки”. Це виливалось в агресію, плаксивість, у декого навіть виникали суїцідальні думки. 

Залежність від енергетичних напоїв має схожі механізми з іншими залежностями — від наркотиків чи алкоголю. І хоча багато хто вважає, що енергетики не є такими ж небезпечними, психологиня підкреслює, що їхня дія на організм схожа до дії наркотиків. 

Фото з відкритих джерел

– Лікується залежність від енергетиків так, як і будь-яка інша залежність, – додала психологиня. – Потрібна допомога психотерапевта, фармакотерапія, адже це серйозний процес. Така залежність продукує згодом різні психологічні нестабільні стани. Найстрашніше – суїцидальна поведінка, можливі прояви психіатричних захворювань, депресивні стани тощо. Тому така залежність потребує уваги з боку батьків, бо підлітки цього не усвідомлюють та чинять опір. 

Одна з головних порад, яку дає психологиня — це необхідність підтримувати емоційний контакт з підлітками.  Вона радить бути другом своїй дитині. Якщо вдома панує любов та взаємоповага, дитина почувається у безпеці, а це значно знижує ризик виникнення залежностей.

– Підліток так сильно потребує уваги батьків у віці 13-17 років, як більше ніколи у житті не буде потребувати, – сказала психологиня. – Тому дуже важливо щиро цікавитися колом друзів своєї дитини, брати активну участь у житті, розділяти її інтереси. Також має бути безумовна любов до своєї дитини, тобто любити її потрібно просто за те, що вона є. 

Підлітковий вік — це час великих змін, і хоча проблеми залежностей можуть здаватися не таким серйозними, насправді вони можуть мати довготривалі наслідки. Тому важливо своєчасно звертатися за допомогою, не ігнорувати симптоми і надавати всебічну підтримку своїм дітям. Тільки так можна попередити залежності та допомогти підліткові зберегти емоційну рівновагу.

Фото Володимира Федорищева

Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version