«Дніпро-Арена» – найбільший і найсучасніший стадіон нашого міста. З чого почалася його історія і чому він пустує зараз, дізнаєтесь у нашому відео.
У 1790 році на місці стадіону «Дніпро-Арена» знаходився міський цвинтар Катеринослава. На ньому ховали як пересічних, так і видатних жителів міста. За тодішнім задумом міська влада хотіла зробити некрополь-музей. Але в 1935 році було прийнято рішення про знесення цвинтаря та будівництво стадіону.
У 1939-му відбулося відкриття стадіону, на ньому почала грати футбольна команда “Сталь”. У 1961 року ФК “Сталь” перейменували на “Дніпро”, але в 1966-му ПМЗ побудував свій стадіон – “Метеор”. Туди переїхали грати і “дніпряни”. Після їхнього переїзду старий стадіон став не затребуваним і в 1980-90-х роках на ньому розмістився речовий ринок.
У 2000 році Україна спільно з Польщею подала заявку на право прийняти у своїх країнах “Євро-2012”. Оскільки Дніпропетровськ був одним з міст-кандидатом на проведення Чемпіонату Європи, виникла необхідність будівництва нової сучасної футбольної арени. Для цього у 2005 році знесли старий стадіон “Металург”.
Арена в Дніпрі стала першою в Україні стадіоном-новобудовою до Євро-2012. Її повинні були здати ще в серпні 2007 року, проте дата відкриття неодноразово переносилася. Генеральниим замовником і спонсором об’єкта був футбольний клуб «Дніпро», який очолював бізнесмен Ігор Коломойський. Головний архітектор стадіону — Юрій Серьогін (Київ). Генеральний підрядник — «Гохтіф» (Німеччина).
8 вересня 2008 року Державна комісія підписала акт прийняття стадіону «Дніпро» в експлуатацію. Футбольна арена має поле розміром 105×68 м, роздягальні, зали для розминки, тренажерну залу, тренерські кімнати, приміщення для представників ЗМІ, суддів, VIP-ложу на 296 місць, ресторан на 550 місць.
Вже за тиждень після підписання акту прийняття, 14 вересня 2008, на стадіоні відбулася урочиста церемонія відкриття за участю президента України Віктора Ющенка, який зробив символічний перший удар по м’ячу на нововідкритому стадіоні. Після урочистої церемонії відбулися товариські матчі «Дніпро» — «Спартак» (Москва) (ветерани 1983 року) та «Дніпро» — «Динамо» (Київ) (ветерани 1988 року). Урочистості завершилися лазерно-піротехнічним шоу.
Але оскільки Дніпропетровськ не зміг побудувати сучасний аеропорт та виконати вимоги до готелів, право приймати чемпіонат Європи передали Харкову.
Наступні 10 років на «Дніпро-Арена» грали матчі його господарі – ФК «Дніпро». Виступала і Національна збірна України по футболу. Далі була пандемія коронавірусу і повномасштабна війна. У грудні 2022 року стадіон і тренувальну базу ФК «Дніпро» виставили на продаж, проте торги не відбулися. Вже декілька років трибуни стадіону пустують в очікуванні вболівальників і яскравих подій.
Нагадаємо, раніше ми писали, що дніпровський кондитер Дмитро Нікіфоренко вразив черговим солодким витвором мистецтва. Цього разу він презентував у соцмережах панорамний торт-острів. Він став точною копією місцевості з фото замовника. Також ми розповідали, як кондитер здивував тортом-автівкою. Також ми розповідали, хто у Дніпрі робить крафтові солодощі.
У ретро-відео використовуються матеріали В. Рязанова, О. Присягіної, А. Костюка, І. Родіонова, В. Піскуна, з груп «Ностальгія за Дніпром», «Історія у фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ», а також Технічного музею “Машини часу” та з інших відкритих джерел.
Категорія: Відео, Новини Дніпра, Спорт, Унікальний Дніпро
Позначки: Головне, Дніпро, Історія Дніпра, Футбол