Skip to content

Юний винахідник із Дніпра знайшов спосіб, як зробити ефективнішим вирощування рослин у «підземних фермах»

Юный изобретатель из Днепра создал уникальную агротехнологию выращивания растений в подземных фермах

Дослідження 16-річного Кирила з Дніпра здатне вдосконалити способи вирощування рослин у «міських фермах». Молодий винахідник із Дніпра займається науковими дослідженнями у сфері агротехнологій. Його розробка унікальної методики підбору оптимальних варіантів спектрів LED-світильників дає змогу вирощувати базилік на вертикальній фермі в підвалі всього за 40 днів. Це може дати економію електроенергії та інших ресурсів до 20 %, пише «Наше місто».

Технологія майбутнього

Кирило продовжує шукати можливості оптимізації світлодіодного освітлення, що може скоротити енерговитрати і прискорити ріст рослин:

  • час освітлення скоротиться з 12 до 10 годин на добу;
  • базилік ростиме за 37-40 днів замість традиційних 50; – енергоспоживання знизиться на 15-20%;
  • собівартість продукції зменшиться на 10-15%. Кирило не просто молодий талант, а справжній новатор, чий внесок може змінити світ.
    Кирило не просто молодий талант, а справжній новатор, чий внесок може змінити світ.

Свої досліди юний науковець проводив у домашніх умовах та на вертикальній фермі “Green Future” у Дніпрі. Ця ферма, заснована Віктором Шулешком, працює у підвалі після того, як першу локацію біля аеропорту знищили ракети рф. Сьогодні її продукцію високо цінують не лише українські ресторатори, а й аграрії з ОАЕ, Німеччини та Нідерландів.

Визнання та амбіції

Проєкт Кирила здобув третє місце на Всеукраїнському конкурсі молодіжних науково-технічних проєктів у номінації «Стійкий життєвий простір». Серед 44 учасників його ідея привернула увагу журі.

Однак для Кирила це лише початок. Його амбіції – представити свій винахід на міжнародному рівні.

Тетяна Булана, кандидат технічних наук, доцентка кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії Національного технічного університету «Дніпровська політехника», директорка Регіонально Інноваційного хабу разом зі своїм учнем.

Не перший прорив

Це далеко не перший успіх хлопця. Три роки тому Кирило створив робота для очищення космосу від сміття, який був високо оцінений на міжнародних конференціях у Римі та Кастельгранді.

Наразі юний винахідник навчається у Дніпропетровському обласному ліцеї-інтернаті фізико-математичного профілю та продовжує роботу над новими проєктами.

Кирило не просто молодий талант, а справжній новатор, чий внесок уже змінює світ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що дніпровський кондитер Дмитро Нікіфоренко вразив черговим солодким витвором мистецтва. Цього разу він презентував у соцмережах панорамний торт-острів. Він став точною копією місцевості з фото замовника. Також ми розповідали, як кондитер здивував тортом-автівкою. Також ми розповідали, хто у Дніпрі робить крафтові солодощі.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: