Під час звіту мера Дніпра Бориса Філатова про виконану роботу у 2024 році, мешканці міста мали змогу задати питання, які їх хвилюють. Одне з них прозвучало від пенсіонера Ігоря Любарського. Питання стосувалося безпеки містян у воєнний час та кількості укриттів, пише «Наше Місто».
Дніпрянин Ігор Любарський запитав у мера Дніпра Бориса Філатова: «Чому за три роки війни у Дніпрі так і не з’явилась достатня кількість укриттів?»
У відповідь міський голова зазначив, що мільйонне місто неможливо повністю забезпечити укриттями, проте за три роки вдалося значно покращити ситуацію: кількість укриттів у Дніпрі зросла з 7 до 300.
«Мільйонне місто не можна повністю заховати в укриття. Але за ці три роки ми досягли значного прогресу. Ще до початку війни у Дніпрі було всього 7 укриттів. Наразі їх уже 300, і ми продовжуємо працювати над цією важливою темою», – сказав у відповідь на питання мешканця мер Дніпра.
Філатов також навів приклад закордонного досвіду:
«Коли я був у столиці Фінляндії, в нашому місті-побратимі Гельсинкі, колеги показували мені свою систему бомбосховищ. Але вони почали зводити все це одразу після “зимової війни” 1939-40 рр. — тобто майже сто років тому. І продовжують будувати досі», – зауважив він.
Філатов підкреслив, що для створення повноцінної мережі укриттів потрібен час і ресурси. Водночас міська влада активно працює над поліпшенням безпекової інфраструктури, враховуючи реалії великої війни.
«Для того, щоб і нам поринути у таку розбудову, треба мати, по-перше, геть інші бюджети – цим має опікуватися державний бюджет. А по-друге, якимось магічним чином вирішити проблему рельєфу», – додав Борис Філатов.
Загалом, проблема створення мережі укриттів вже не раз обговорювалася міським головою та постійно залишається актуальною в умовах війни. Борис Філатов наголошує на необхідності поступового покращення ситуації з безпекою, враховуючи всі труднощі, пов’язані з рельєфом та обмеженими ресурсами.
«У нас пів міста стоїть на намитому піску. Тобто, як до прикладу, Гельсінкі розташований по суті на гранітній скелі, яку можна свердлити як завгодно. А ми, якщо будемо сильно копати, просто підемо під воду. Тим не менш, якщо хочете цифри, то у 2022 році, коли почалася велика війна, найпростіших укриттів комунальної власності було всього 7. Нині їх більше 300. Ми постійно працюємо в цьому напрямку, однак дива не буває», – зазначає мер міста.
Також у Дніпрі встановлено 89 мобільних укриттів – біля зупинок та на локаціях з масовим скупченням людей.
Водночас протягом 2024 року на облік взято 81 найпростіше укриття та 2 споруди подвійного призначення. За цей рік також збільшилась кількість сховищ, які були переведені із стану неготових у стан готових та обмежено готових.
Загалом обліковується 305 сховищ (з них 2 протирадіаційних укриття), 2 споруди подвійного призначення, 385 найпростіших укриттів, з яких 305 – комунальної власності)
Нагадаємо, також під час звіту мер Дніпра Борис Філатов розповів, що протягом 2024-го року мерія встигла придбати та відправити на фронт ще майже 4 тис. дронів, ще близько 300 автівок і квадроциклів, майже дві сотні РЕБ. Від початку повномасштабної війни загальна сума суто прямої допомоги від мерії Дніпра сягнула майже 3 млрд гривень. Проте також Філатов заявив, що тиск проти місцевого самоврядування постійно зростає. Таким чином, громади працюють не завдяки, а всупереч.
Окрім того, під час звіту мер розповів, що міській владі Дніпра довелося відновлювати близько 200 будинків, 9 медзакладів, школи та дитсадки, які були пошкоджені після ворожих ракетних обстрілів. «Місто ніколи й нікого не лишить сам на сам із бідою», – каже Борис Філатов.
Фото: Наше Місто.
Категорія: Важливо, Війна, Влада, Новини Дніпра, Питання/відповідь, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Борис Філатов, Війна, Головне, Дніпро, Новини Дніпра, Укриття