Робота міської влади Дніпра та й загалом – місцевого самоврядування в країні відбувається не завдяки, а всупереч зростанню силового тиску. Кількість кримінальних проваджень щороку лише збільшується по всій країні, наголосив мер Дніпра Борис під час свого звіту перед громадою за 2024 рік, пише «Наше місто».
90% з них відкриваються “по факту” – тож провадження тривають роками. До суду передають лише близько 0,6% справ.
– Але це не заважає силовим структурам проводити постійні обшуки та допити, які унеможливлюють нормальну роботу, – наголосив мер Дніпра.
Коли правоохоронці ініціюють відсторонення посадовців, а це означає, що у міськрадах по всій країні залишається все менше тих, хто може працювати з міським господарством і надавати людям необхідні послуги.
Через мобілізацію працівників критичної інфраструктури теплокомуненерго та водоканали продовжують втрачати фахівців високої класифікації. Хоча енергетики на 100% заброньовані.
Окрім того, ще до отримання вироку суду, а частіше – взагалі до проведення слідчих дій, медіапростір та навіть офіційні сайти силових структур починають рясніти так званими «викриттями». З яких різні замовні активісти та всякі анонімні телеграм-канали потім розводять кампанії справжнього цькування людей.
Дніпро продовжує працювати всупереч тому, що громади намагаються позбавити фінансових ресурсів
Центральна влада ще з 2016 р. суттєво згорнула результати децентралізації. Щорічно в громад відбирали ті чи інші грошові ресурси або ж наділяли додатковими повноваженнями без відповідного фінансування, зазначає міський голова Дніпра
Зокрема, на плечі міст було перекладено оплату пільг по громадському транспорту, харчування дітей 1-4 класів, комунальні послуги в лікарнях, фінансування закладів професійно-технічної освіти.
– Це – величезні кошти. На прикладі Дніпра суми сягають декількох мільярдів щороку, – уточнює мер міста. – А вже з 2019-го громади вимушені щорічно додатково відвойовувати свої бюджети у Мінфіну і Верховної Ради. Це постійна боротьба за військовий ПДФО, 4% звичайного ПДФО, реверсну дотацію, єдиний податок, акцизи, різницю в тарифах, середньострокові позики і таке інше.
В підсумку ця колотнеча не має стабільного результату.
– Щось постійно забирають, потім частково віддають. А потім забирають вдвічі більше. І все зводиться до того, що громади по всій країні живуть в умовах постійної невизначеності. Без змоги хоча б на два роки вперед планувати свою роботу з відновлення інфраструктури і забезпечення якості послуг для містян, – наголошує міський голова.
Читайте також: Пряма допомога Силам оборони від мерії Дніпра сягнула майже 3 млрд грн.
Категорія: Війна, Новини Дніпра, Новини політики Дніпра, Тема дня
Позначки: Борис Філатов, Дніпро, Україна Росія війна