Site icon Наше Місто

Як зрозуміти, що близька людина є аб’юзером

Як розпізнати аб'юзера

Домашнє насильство часто приховується під маскою любові та турботи, поступово затягуючи жертву в павутину залежності. Тому важливо вміти розпізнати його перші ознаки, пише «Наше місто».

Катерина Ікол, начальниця відділу соціально-психологічної роботи та підтримки сімей Дніпровського міського центру соціальних служб назвала декілька сигналів, на які варто звернути увагу,

Катерина Ікол, начальниця відділу соціально-психологічної роботи та підтримки сімей Дніпровського міського центру соціальних служб

– Обмеження спілкування із соціальним оточенням: друзями, родичами, колегами, – сказала Катерина Ікол. – Якщо людина залишається без спілкування із соціумом, їй немає з чим порівнювати стосунки, а отже, вона не зможе зрозуміти, що стосунки є нездоровими.

За словами психологині, ще один сигнал – знецінювання, цілеспрямоване нівелювання усіх досягнень. Так у людини формується нав’язана впевненість у тому, що вона нічого не варта.

– Газлайтинг або переконання людини у тому, чого не було насправді, – продовжила Катерина Ікол. – У такій ситуації постраждала від домашнього насильства матиме два варіанти вирішення ситуації: або продовжувати шукати логічне пояснення тому, що відбувається, витрачаючи на це свої нерви, або піти за шляхом найменшого спротиву – визнати, що аб’юзер правий, і прийняти власну провину. У такому випадку її реальність не відрізнятиметься від тієї, яку описує її близька людина. Але насправді, при виборі другої стратегії, відчуття реальності, розмивається остаточно. 

Що робити, якщо ви постраждали від домашнього насильства

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства, не бійтеся звернутися по допомогу. Важливо не приховувати факти насильства, навіть якщо ви відчуваєте страх або сором. Визнання проблеми може стати поштовхом до змін. 

– Не миріться із жорстоким поводженням, оскільки психіка почне вважати це природним станом речей, який не потрібно змінювати, – підкреслила психологиня. – Пам’ятайте, що ніхто не має права порушувати ваші права та гідність, і вихід є завжди, навіть у найскладніших ситуаціях!

Якщо ви зазнаєте насильства, зверніться до людей, яким довіряєте, або безпосередньо до психологів, соціальних працівників, правоохоронців. У Дніпрі існує безліч організацій, які готові допомогти постраждалим.

Фото: НМ.

Читайте також: Свято Хрещення Господнього 2025: історія та нова дата.

Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version