Сьогодні у дніпровському парку Шевченка вже ніщо не нагадує, що у першій половині минулого століття тут існував величезний амфітеатр на 3000 глядацьких місць. Це була схожа на арену сцена під відкритим небом, згадує “Наше місто”.
У 20-30-ті роки минулого століття на тлі стрімкої урбанізації у місті пропагується прагнення людей до творчості та художньої самодіяльності. Через це виникла необхідність будівництва культурних об’єктів. За радянською традицією, їхні масштаби повинні були вражати. Ідеальним місцем для створення нового культурного центру став парк Шевченка, що розкинувся на мальовничих берегах Дніпра. Його природна краса і доступність для містян стали вагомими аргументами на користь вибору саме цієї локації.
Для будівництва майбутнього “Зеленого театру” зняли великий пласт ґрунту і змінили рельєф ділянки. Архітектори Г. Швецько-Винецький і В. Ковалевич майстерно вписали театр у навколишній ландшафт. До масштабної арени вела одна з головних алей парку. Відкритий майданчик з амфітеатром, розрахований на понад три тисячі глядачів, і витончена музична мушля створювали неповторну атмосферу. Зелений театр швидко став улюбленим місцем відпочинку містян, де відбувалися концерти, вистави та різноманітні культурні заходи.
Втім театр проіснував менше десятиліття. Відкритий у 1935 році, він був повністю зруйнований пожежею під час Другої світової війни. І зараз лише старі фотографії нагадують нам про те, яким він був.
Нагадаємо, раніше ми писали, як виглядали найвідоміші магазини Дніпра.