Site icon Наше Місто

Хто з українських чоловіків має право виїздити за кордон без оформленої відстрочки

Хто має право виїздити за кордон без оформленої відстрочки - Наше Місто

В період дії воєнного стану існують обмеження на виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років. Проте заборона на перетин кордону не є абсолютною, деякі категорії чоловіків мають право на перетин державного кордону, за наявності певних документів, пише «Наше місто» з посиланням на департамент правового забезпечення Дніпровської міськради.

Вимоги до переліку документів, які необхідно пред’явити при перетині кордону, врегульовані Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою КМУ від 27 січня 1995 р. № 57.

Інспектори прикордонної служби мають право запитувати у військовозобовʼязаного на пункті пропуску документи, які підтверджують надання відстрочки від мобілізації за тією підставою, за якою здійснюється виїзд за кордон. Підтвердженням оформлення відстрочки може бути довідка з ТЦК та СП, а також військово-обліковий документ з відмітками та записами про оформлену відстрочку. Додатково для перетину військовозобовʼязані в обовʼязковому порядку повинні мати актуальні військово-облікові документи та документи, які підтверджують підставу для виїзду.

Зауважуємо, що відповідно до п.2-1 Постанови КМУ 560 також міститься перелік підстав для виїзду, які не мають вимоги попереднього оформлення відстрочки.

Відповідно право на перетин кордону без оформленої відстрочки можуть вимагати наступні особи

У таких випадках чоловіки повинні мати документи, які підтверджують право на перетин державного кордону, а також актуальний військово-обліковий документ.

Доволі часто інспектори прикордонної служби протиправно відмовляють чоловікам віком від 18 до 60 років у перетині державного кордону. Причинами відмови можуть слугувати відсутність підтвердження відстрочки від мобілізації, навіть у випадках, коли наявність такої відстрочки не вимагається законом.

В такому випадку, необхідно вимагати надання письмового рішення про відмову у перетині кордону із вказівкою на причину, по якій було відмовлено. Дану відмову можна оскаржити до вищестоящого органу або до адміністративного суду.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

Exit mobile version