Skip to content

Як отримати відстрочку від мобілізації, якщо ви виховуєте дитину з інвалідністю

Як отримати відстрочку від мобілізації, якщо ви виховуєте дитину з інвалідністю - Наше Місто

В Україні чоловіки, які є опікунами, піклувальниками, прийомними батьками або батьками-вихователями дітей з інвалідністю віком до 18 років, мають право на відстрочку від мобілізації, повідомляє «Наше місто» з посиланням на Міністерство юстиції.

Як отримати відстрочку

Для оформлення відстрочки необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання та подати заяву на ім’я голови комісії. До заяви додається пакет документів, який підтверджує право на відстрочку.

Які документи потрібні:

  • Паспорт громадянина України.
  • Військово-обліковий документ.
  • Медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років або індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, видана лікарсько-консультативною комісією. Ці документи підтверджують інвалідність дитини.
  • Свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного (для рідних батьків).
  • Рішення районної державної адміністрації або суду про встановлення опіки, піклування та свідоцтво про народження дитини (для опікунів, піклувальників).
  • Рішення суду про усиновлення та свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного (для усиновителів).
Як отримати відстрочку від мобілізації, якщо ви виховуєте дитину з інвалідністю - Наше Місто

Терміни розгляду:

Комісія зобов’язана розглянути подані документи протягом 7 днів. Якщо для прийняття рішення необхідні додаткові документи, термін розгляду може бути продовжено, але не більше ніж на один день для кожного додаткового запиту.

Строк дії відстрочки:

Відстрочка від мобілізації для опікунів дітей з інвалідністю діє до кінця воєнного стану або до моменту скасування інвалідності дитини.

Важливо:

Усі документи можуть бути подані як в оригіналі, так і в копіях, завірених нотаріально або особисто заявником.

У разі виникнення питань щодо оформлення відстрочки, варто звернутися за консультацією до юриста або безпосередньо до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Читайте також: Голодна бувальщина: дніпряни згадують Голодомор 1930-х.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Питання/відповідь, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: