Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Секретна зброя: як півстоліття тому гральні автомати підкорили Дніпро

Юлія Супрун

історія гральних автоматів у Дніпрі

Майже півстоліття тому у Дніпрі з’явилися перші гральні автомати, які миттєво стали супер популярною розвагою містян різновог віку. Школярі несли туди кожні заощаджені 15 копійок, втіл дорослі теж не шкодували грошей, щоб відчути себе снайпером чи пограти у Морський бій та Обгін. Технічний музей “Машина часу” нагадав, що у Дніпрі було багато залів ігрових автоматів, які розміщувалися у старих списаних тролейбусах чи автобусах. Один з таких був розташований у самому центрі Дніпра, пише “Наше місто”.

Гральні автомати минулого століття. Фото: НМ

Технічний музей “Машина часу” зібрав велику колекцію гральних автоматів, які були популярні у 70-80-х роках минулого століття. На них можна не лише подивитися, а й випробувати кожний. Зроблені у минулому столітті автомати працюють не гірше, ніж кілька десятиріч тому. Секрет якості в тому, що їх випускали оборонні підприємства. 

Михайло Прудников
Михайло Прудников. Фото: НМ

Вони дуже якісні й досі робочі та викликають інтерес у сьогоднішніх дітей. “Морський бій” був виготовлений підприємством, яке робило системи наведення ракет. Багато автоматів були зроблені у Вінниці на оборонному підприємстві, яке випускало складні системи управління. Автомат “Обгін” був випущений на приладобудівному підприємстві в Сєвєродонецьку, одним із досягнень якого вважається те, що він комплектував космічний човник “Буран” електронікою, яка забезпечувала його безпілотну посадку, – розповідає засновник та директор технічного музею “Машина часу” Михайло Прудников.

Автомат "Обгін" був випущений у Северодонецьку
Автомат “Обгін” був випущений у Северодонецьку. Фото: НМ

Перші гральні автомати у Дніпрі з’явилися у 1975 році у приміщенні діско-клубу “Мелодія”, розташованому у парку Глоби (тоді Чкалова). Це був філіал держпідприємства “Союзатракціон”.Дозвіл на те, щоб гральні автомати запрацювали у Дніпрі через великі зусилля отримав дніпрянин Геннадій Кисельов.

Звичайно, це було не приватне, а державне підприємство. Ажіотаж був настільки великий, що стояла черга з бажаючих пограти і касу з автоматів знімали кожні півгодини, – розповідає Михайло Прудников.

Через деякий час гральні автомати з’явилися у деяких кінотеатрах Дніпра. Але перемовини з керівництвом цих закладів просувалися дуже важко.

гральні автомати минулого століття
гральні автомати минулого століття
гральні автомати минулого століття

Керівництво кінотеатрів вважало, що ігрові автомати – це розпусний вплив заходу. Тому Геннадій Кисельов із собою на переговори носив правильні газетні статті – там, де якийсь генерал говорив, що гральний автомат – помічник у підготовці майбутнього бійця для армії, бо дає навички стрільби, керування автомобілем. Також була проблема знайти автоматам місце в кінотеатрі і причому так, щоб вони не затьмарили собою куточок політичної агітації, – жлжає Михайло Прудников.

У 80-х павільйон з гральними автоматами з’явився в дитячому містечку на ж/м Сонячний. Потім – у приміщенні автовокзалу та аеропорту. І вже після цього на вулицях Дніпра з’явилися зали гральних автоматів, облаштовані у списаних тролейбусах та автобусах. У ті часи такий “павільйон” можна було придбати на невеликі кошти та переобладнати під власні потреби. Один з перших таких залів гральних автоматів був в встановлений у самому центрі Дніпра і незабаром постраждав від вандалів, які розбили у ньому вікна. Тоді їх закрили металевими листами і в такому вигляді заклад працював довгі роки.

Цей павільйон працював у центрі Дніпра
Цей павільйон працював у центрі Дніпра. Фото: Технічний музей “Машина часу”

Нагадаємо, раніше ми писали, як у Дніпрі на стадіоні “Металург” з’явився речовий ринок.  

Категорія: Новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: