24 серпня 1992 року Дніпро разом з усією країною святкує першу річницю із Дня проголошення незалежності. Містяни отримують подарунок – біля будівлі театру імені Шевченка та площі, де вперше було піднято жовто-синій прапор, постає пам’ятник Великому Кобзареві. Як це було – вирішили згадати журналісти «Нашого Міста».
У Дніпрі протягом ХХ століття неодноразово відкривали пам’ятники Шевченкові. Пам’ятник символу українського духу височіє на Монастирському острові більш ніж 60 років. Інші – втрачені назавжди. Але жодного пам’ятника саме молодому поетові у місті не було.
«Там поруч так званий «ЖелДор» палац залізничників та актова зала, де Іван Шулик рухом керував, була така організація. І він якось сказав, що якби тут був Шевченко, то ми б спустилися зараз вниз, поклали квіти і вірш прочитали. А так на острові гарний пам’ятник, але ж далеко», – згадує Володимир Небоженко, скульптор, автор пам’ятника молодому Шевченку.
Таким чином і з’явився пам’ятник молодому Шевченку у Дніпрі.
Нагадаємо, раніше ми писали: Архітектурна спадщина Дніпра: які таємниці зберігає унікальний будинок Португалова на Барикадній.
Читайте також: Які фільми дивились у кінотеатрах Дніпра у 1992 році.
Категорія: Відео, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Унікальний Дніпро
Позначки: Відео, Головне, Дніпро