Skip to content

Коли в Україні і Дніпрі послабне аномальна спека

Коли у Дніпрі послабне аномальна спека липень 2024 - Наше Місто

Більшу частину України найближчими днями очікує спекотна та суха погода без опадів, адже над країною наразі панує антициклон. Поєднання цього антициклону з теплим повітрям, яке надходить з тропічних широт, зокрема з Північної Африки, призведе до різкого підвищення температури, повідомляє «Наше місто» з посиланням на Уніан.

“Максимальна температура на сьогоднішній день, яка була зафіксована за всю історію інструментальних спостережень в Україні (близько 150 років), становила +42 градуси на метеостанції “Луганськ” 12 серпня 2010 року”, – розповіла синоптик Наталія Птуха. “Існує ймовірність наближення до цього рекорду, особливо на півдні та сході країни, вже наприкінці цього тижня.”

Найспекотнішими днями очікуються п’ятниця та субота, коли стовпчики термометрів можуть піднятися до позначки +40 градусів і вище у деяких південних та східних областях. За словами синоптика, точний рівень спеки також залежатиме від хмарності та інтенсивності сонячного сяйва.

Спекотна погода протримається орієнтовно до 15 липня включно. Починаючи з 16 липня синоптики прогнозують певне послаблення спеки на заході України. Проте у Дніпрі падіння температури хоча б до +30…+33 градусах очікується не раніше 18 липня.

У зв’язку з прогнозованою надзвичайною спекою, рекомендується:

  • Пити багато рідини протягом дня, щоб уникнути зневоднення.
  • Уникати перебування на сонці протягом тривалого часу, особливо в найспекотніші години дня.
  • Носити легкий, вільний одяг з натуральних тканин.
  • Регулярно приймати прохолодний душ або ванну.
  • Звертати увагу на людей похилого віку, дітей та людей з хронічними захворюваннями, яким спека може бути особливо небезпечною.

Читайте також: У Дніпрі встановлено новий температурний рекорд за більше ніж 120 років спостережень.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: