Skip to content

Які послуги не можна буде отримати без військового квитка: відповідь експертів з Дніпра

Які послуги не можна буде отримати без військового квитка: відповідь експертів з Дніпра

У соціальних мережах з’явився список послуг, які нібито будуть недоступні для військовозобов’язаних без військового квитка. Однак міністр юстиції Денис Малюська заявив, що це неправдива інформація, і закликав орієнтуватися на офіційні нормативно-правові акти. Подробиці про послуги, які не отримати без військового квитка дізнавалися журналісти ДніпроTV , – пише «Наше Місто».

Міністр юстиції України Денис Малюська поінформував, що незабаром ухилянтам може бути обмежено доступ до низки адміністративних послуг.

За його словами, Закон про адміністративні послуги, який діяв ще до початку війни, містить положення, що дає право державі вимагати від громадян пред’явити військово-обліковий документ для отримання певних послуг.Таким чином, без військово-облікових документів і зараз неможливо отримати певні послуги.

«Військово-облікового документа, бо є військовий квиток і є приписне. Без цих документів неможливо офіційне працевлаштування, отримання статусу інвалідності МСЕК, навчання, офіційна реєстрація шлюбу, отримання водійського посвідчення», — зазначила Олена Кузіна, начальниця служби зв’язків з громадськістю Дніпропетровського обласного ТЦК.

Втім, адвокат вважає, що мін’юст в цьому випадку по-своєму трактує закон.

«Ну, насправді це викривлено. Запросити і обмежити в наданні послуг – це трошки різні поняття. Тобто, так, запрошуйте, будь ласка, і надавайте рекомендації щодо того, щоб людина поновила свої військово-облікові документи. Відмовити о наданні послуги, ну це власне бачення цієї норми», — пояснив адвокат Віталій Савко.

Проте існує низка послуг, яких нововведення не торкнеться.

«Я переконаний, що на певних послугах ми не запроваджуватимемо це все, що стосується членів сім’ї військовозобов’язаного, дітей військовозобов’язаного, в цьому випадку держава жодних блоків не буде ставити», — підкреслив міністр юстиції України Денис Малюська.

Наразі немає інформації про те, що для реєстрації права власності на нерухомість або для інших операцій з нерухомістю будуть вимагати військово-облікові документи. Отже, процес реєстрації нерухомості для громадян України, не залежить від їхнього військово-облікового статусу.

Для військовозобов’язаних чоловіків є обмеження і за кордоном. 16 травня 2024 року була прийнята постанова, яка фактично прирівняла військовозобов’язаних чоловіків в Україні та за кордоном.

«Обмежили права військовозобов’язаних на отримання закордонного паспорта, який був замовлений до внесення цих змін. На сьогодні консульські установи у нас надають багато послуг. Вони фактично виконують послуги як рацій, так і нотаріусів. Це видача довіреності, це поновлення втрачених чи продовження закінчених закордонних паспортів, поновлення чи видачу довідок різних, реєстрація народження, реєстрація розірвання шлюбу, це все консульські установи, які наразі для військовозобов’язаних чоловіків обмежені. Звісно, в деяких консульських установах», — сказав Віталій Савко.

Тож наразі не існує офіційно затвердженого переліку адміністративних послуг, які стануть недоступними для осіб, які не мають військово-облікового документа.

Нагадаємо, раніше ми писали: Як отримати військовий білет у ЦНАПі.

Читайте також: У Міноборони пояснили, як відбуватиметься блокування банківських рахунків ухилянтам.

Категорія: Відео, Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: