Skip to content

У Міноборони пояснили, як відбуватиметься блокування банківських рахунків ухилянтам

У Міноборони пояснили, як відбуватиметься блокування банківських рахунків ухилянтам

Згідно зі статтею 65 Конституції України, громадянський обов’язок кожного захищати Вітчизну, її незалежність та територіальну цілісність. Невиконання зобов’язань може призвести до накладення штрафів, блокування банківських рахунків, кримінальної відповідальності, – пише «Наше Місто» з посиланням на Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради

Відповідно до статті 65 Конституції, військовозобов’язані повинні:

  • З’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у термін і місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, визначення призначення на випадок особливого періоду та направлення на медичний огляд.
  • У разі мобілізації надавати Збройним силам України (з наступним відшкодуванням державою їх вартості) будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, що їм належить.
  • Раз на рік проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби.
  • Мати при собі військово-обліковий документ у паперовій або електронній формі та пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК, поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби (у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України).
  • До 16 липня 2024 року уточнити адресу проживання, номери телефонів, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані у ТЦК, через ЦНАП або через електронний кабінет військовозобов’язаного “Резерв+”.
  • Виконувати інші вимоги чинного законодавства (наприклад, дотримуватися правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів).

Згідно з українським законодавством, за неявку до ТЦК за повісткою передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність. У разі невиконання військовозобов’язаною особою своїх обов’язків, блокування банківського рахунку також може мати місце.

Блокування рахунків – це санкція, яка може бути застосована до військовозобов’язаних, які ігнорують свої зобов’язання. Важливо зазначити, що таке блокування можливе лише у випадку, коли суд винесе постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за подібне порушення (недотримання правил військового обліку, законодавства про мобілізацію).

Відповідно до Закону України від 11.04.2024 № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” передбачено можливість через суд тимчасово заарештувати кошти ухилянтів.

Якщо чоловік, приписаний до військової служби, або резервіст протягом 10 днів з моменту отримання повістки не з’явиться до військкомату (ТЦК та СП) без поважної причини, до нього можуть бути застосовані такі обмеження:

  • Заборона на виїзд за кордон.
  • Заборона на керування транспортним засобом.
  • Арешт коштів на банківських рахунках та в інших фінансових установах.

Нагадаємо, раніше ми писали: У Міноборони розповіли, як відбуватиметься мобілізація автотранспорту.

Фото: з відкритих джерел.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: