Skip to content

В Україні ввели в обіг нові гроші: як виглядають

В Україні ввели в обіг нові гроші: як виглядають

В Україні з’явилися нові гроші номіналом 5 та 10 гривень. З нагоди Всесвітнього дня донора крові НБУ випустив пам’ятні монети “Крапля життя”, – передає «Наше Місто» з посиланням на сайт Національного Банку України.

Нові пам’ятні монети присвячені донорам крові, чий внесок рятує життя і підтримує здоров’я нації. Під час презентації монет, заступник Голови Національного банку Олексій Шабан зазначив, що ці монети символізують єднання навколо ідеалів гуманності та доброчинності. Він підкреслив, що вони є проявом вдячності всім, хто готовий допомогти і поділитися частинкою себе, щоб врятувати і підтримати інших.

«Нові монети викарбувані з металу, але справжня їх цінність – у людській доброті, без якої неможливе донорство. Сподіваємося, що все більше українців об’єднуватимуться навколо цієї благородної справи, бо, лише об’єднавши зусилля, можна врятувати тисячі життів та перемогти”, – сказав Шабан.

Презентація відбулася в рамках корпоративної акції з донорства крові, до якої долучилися працівники НБУ, аби допомогти поповнити запаси крові для лікарень та госпіталів.

Як виглядають монети

Дизайн монет символізує єднання людей у благородній справі рятування життів. На аверсі зображено об’ємну краплю крові, оточену стилізованими фігурами людей, з’єднаних рукостисканнями. Це підкреслює спільну мету донорів – рятувати життя. Від кожної фігури до центру краплі рухаються стилізовані краплі крові, символізуючи особистий внесок кожної небайдужої людини.

На аверсі також розміщено:

  • Малий Державний Герб України;
  • Напис “УКРАЇНА”;
  • Номінал монети;
  • Графічний символ гривні;
  • Рік карбування.

На реверсі монети:

  • Напис “ЖИТТЯ”, стилізований під систему для переливання крові з голкою;
  • Зображення судин, що символізують процес постачання крові;
  • Стилізована крапля та напис “ЖИТТЯ”, які гармонійно поєднуються, підкреслюючи назву монети.

Монети виготовлені з нейзильберу (номінал 5 гривень) та срібла (номінал 10 гривень). Тираж складає до 75 000 та 5 000 екземплярів відповідно.

Фактура матового тла, на якому розміщені елементи дизайну, підкреслює гостру потребу в донорській крові в умовах воєнних дій. Стилізована крапля крові та напис “ЖИТТЯ” на реверсі монети символізують безцінний дар життя, який дарують донори.

Придбати пам’ятні монети “Крапля життя” можна:

  • З 17 червня 2024 року: в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку (нейзильбер). Інформацію про продаж срібних монет буде опубліковано на сайті магазину.
  • Пізніше: в банках-дистриб’юторах (перелік на сайті НБУ) після отримання ними монет від НБУ. Деталі – на сайтах банків.

Нагадаємо, раніше ми писали: Національний банк України випустив в обіг нову пам’ятну монету, присвячену українському ракетному комплексу “Нептун”.

Читайте також: Гордість міста і країни: у Дніпрі живе донор-рекордсмен.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: