Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Гордість міста і країни: у Дніпрі живе донор-рекордсмен

у Дніпрі живе донор-рекордсмен

У Дніпрі живе 78-річний донор-рекордсмен. За своє життя він здав понад 650 літрів крові. Чоловікові було присвоєно звання Героя України саме за донорство. Журналісти “Наше місто” поспілкувались з видатним дніпрянином та дізнались його історію. 

Володимир Ніколаєв здає кров вже понад 47 років поспіль. А починалось все з бажання юнака допомогти породіллям.

-Я вчився в інституті. Нам запропонували здати кров, бо у сусідньому пологовому виникла така потреба. Ми з хлопцями відразу погодились та здали кров. Це був мій перший раз. Після армії я вже почав регулярно здавати кров, – розповів Володимир Ніколаєв. 

Чоловік закінчив фізико-технічний факультет ДНУ і отримав професію “інженер-механік безпілотних літальних апаратів”. 25 років працював науковим співробітником в університеті. Сьогодні Володимир Ніколаєв здійснив свою 794-ту донацію крові. Цей вчинок не залишився без уваги, у Дніпрі було зафіксовано новий рекорд України.

У Дніпрі чоловік встановив рекорд України

-Це дуже незвичайний рекорд, чоловік здав 650 з половиною літрів крові. Володимир Ніколаєв встановив рекорд і отримав звання заслуженого донора України, – сказала представниця Національного реєстру рекордів України Олена Булах. – Ми провели велику роботу, перевірили усі надані документи. Ми підтверджуємо, що це найбільший об’єм крові, яку здав українець. Ми можемо лише уявляти, скільки життів він врятував. 

Володимир має другу групу крові, резус позитивний. Чоловік каже, що не збирається зупинятися і робитиме добру справу, допоки дозволить здоров’я.

Дніпрянин здав 650 літрів крові

-Кров потрібна людям постійно. Я ніколи не думав про те, скільки людей носить у собі частинку моєї крові. Головне те, що я комусь потрібен, – каже Володимир. – Донорство не має негативного впливу на моє здоров’я. Навпаки, після того, як здам кров, я почуваюся краще.

В області 400 тисяч донорів

-Зараз вийшов закон України, який не обмежує вік донорів, головне, щоб стан здоров’я людини дозволяв здачу крові, – сказала представниця медичного закладу Антоніна. – Володимир Костянтинович – майже член нашої родини, нашого колективу. Він приходить здавати кров регулярно. Раніше – раз на два тижні, але через вік ми йому рекомендуємо робити це рідше. Результати його аналізів відмінні, стан здоров’я добрий. Медичних протипоказань немає. 

Дніпропетровщина багата донорським ресурсом. В області нараховується понад 400 тисяч донорів. З них близько 10 тисяч почесних донорів України та 36 заслужених донорів.  

Фото Валерія Кравченка.

Читайте також: Хто може стати донором крові у Дніпрі і як до цього підготуватися.

Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: