Skip to content

Дніпро – лідер із працевлаштування вимушених переселенців

Дніпро – лідер із працевлаштування вимушених переселенців

Дніпро є лідером у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб в Україні. Одна з працевлаштованих ВПО – Наталя Косяк, яка прибула до Дніпра з Бахмута. Вона зараз викладає англійську мову в одній із приватних шкіл міста. Про це повідомляє «Наше Місто» з посиланням на прес-службу міськради.

Раніше, до переїзду, пані Наталя також працювала вчителькою англійської та французької мов.

«Усе моє свідоме життя було пов’язане з Бахмутом. Стільки було планів, мрій… Але, коли почалися масовані обстріли й на подвір’ї побачила нерозірваний снаряд, то зрозуміла, що треба їхати. Спочатку зупинились в одному з маленьких містечок на Вінниччині. А потім переїхали до Дніпра. Шукала роботу й побачила, що потрібні вчителі у приватну школу», — ділиться жінка.

Дніпро – лідер із працевлаштування вимушених переселенців

Пані Наталя працює вчителькою англійської мови для 10-тих та 11-тих класів уже протягом року. Вона зазначає, що колектив дуже приємний і допомагає в реалізації її власних ідей. Загалом, в освітньому холдингу, де вона працює, працевлаштовані понад 50 вимушених переселенців.

«Влаштовувати на роботу переселенців почали із серпня 2022-го. Не знали, яким буде перший навчальний рік в умовах повномасштабного вторгнення. Адже спочатку працювали як шелтер, а згодом почали уже навчальний процес. Зі свого боку, ми підтримуємо переселенців як можемо. Для наших працівників-переселенців винаймаємо житло. Бо розуміємо, як важко на перших порах починати життя на новому місці, часто з нуля. У нас є відкриті вакансії: вчителі англійської, української мов, математики. Потрібні бухгалтери та інші», — прокоментувала Ольга Цвігун, генеральна директорка та співзасновниця Освітнього холдингу «Логос».

Дніпро – лідер із працевлаштування вимушених переселенців

Також переселенці працюють у департаментах, комунальних підприємствах, що підпорядковані Дніпровській міській раді. Тетяна Янушкевич, яка очолює інспекцію з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради, зазначила, що мерія Дніпра стала одним із провідних роботодавців міста. Вона повідомила, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну міська рада та комунальні підприємства працевлаштували 1 131 внутрішньо переміщену особу.

Знайшла роботу у відділі Дніпровського міського територіального центру в Індустріальному районі Олена Грибанова. Вона до 2022 року жила в Авдіївці, що на Донеччині.

«Працювала до останнього у міському соціальному центрі. Я живу цією роботою уже понад 20 років! Проте через те, що місто бомбардували, з родиною переїхали до Дніпра. Завдяки великому досвіду працевлаштувалася тут. Робота подобається. Колектив мене прийняв, умови – прекрасні. Не зупиняюсь, йду далі уже у Дніпрі», — розповіла Олена Грибанова, заступниця начальника відділу згаданого терцентру.

За словами Тетяни Янушкевич, у Дніпрі налічується 95 873 внутрішньо переміщених осіб працездатного віку, і місто залишається лідером у сфері працевлаштування. За даними військових адміністрацій Маріуполя, Сєвєродонецька, Луганська, Мелітополя та інших громад, що були переміщені з тимчасово окупованих або прифронтових регіонів, роботу мають до 60 % ВПО, що становить 57 524 осіб.За час повномасштабного вторгнення завдяки створеному інспекцією з питань праці та зайнятості населення ДМР першому в Україні муніципальному телеграм-каналу було працевлаштовано понад 27 тис. людей.

«Ба більше, інспекція з питань праці разом з найактивнішими роботодавцями міста фактично з перших місяців війни проводила зустрічі, нетворкінги «єВакансія.єРобота» у шелтерах, місцях видачі допомоги, при військових адміністраціях. Робота проводилася у кожному з пунктів компактного поселення ВПО, пунктах видачі гуманітарної допомоги, аби донести інформацію про вільні вакансії у Дніпрі та можливості перенавчання на найзатребуваніші спеціальності», — підсумувала Тетяна Янушкевич.

Нагадаємо, раніше ми писали: Учнівський квиток для дітей-ВПО у Дніпрі: як отримати.

Читайте також: У Дніпрі майже 3 тис. ВПО отримали безкоштовні продуктові набори від міста.

Фото: прес-служба міськради.

Категорія: Влада, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: