Монастирський острів у Дніпрі щонайменше ціле століття є одним з улюблених місць дніпрян. З плином часу він змінювався, але завжди приваблював любителів пляжного відпочинку. “Наше місто” згадує, як виглядав пляж острова у ХХ столітті.
До середини ХХ століття острів мав назву Богомолівський – на честь власника за прізвищем Богомолов, який придбав його у 1889 році. Берегова лінія острова використовувалася для відпочинку біля води і для купань. Переправлялися сюди на човнах.
Найстаріше фото пляжу Богомолівського острова датується кінцем 20-х років минулого століття. На світлині видно лише опори майбутнього Мерефо-Херсонського моста, який був відкритий 21 грудня 1931 року.
Ще одне раритетне фото датують 1935 роком. На ньому видно, що і тоді пляж острову був дуже популярним.
У 1950-х роках у Дніпрі почався бурхливий розвиток зон пляжного відпочинку. Затвердили генеральний план розвитку міста і почали масштабні роботи. Було зведено пішохідний міст на острів, який у той час вже перейменували у Комсомольський. А у 1968-му відкрили канатну дорогу.
До 50-х років минулого століття розміри острова були вдвічі меншими, ніж зараз. Фактично він закінчувався вже за Мерефо-Херсонським мостом, а далі йшла лише вузька смужка суші. Таким як зараз Монастирський острів став завдяки намитій піщаній косі. Саме на ній зараз розташована пляжна зона. Піщана коса зробила острів удвічі довшим.
Нагадаємо, раніше ми писали, де і як влітку у Дніпрі відпочити біля води під час війни.
Категорія: Новини Дніпра, Унікальний Дніпро
Позначки: Відпочинок, Головне, Історія Дніпра, Новини Дніпра, Пляж