Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Купатися заборонено: де і як у Дніпрі влітку під час війни відпочити біля води

Супрун Юлія

пляжі у Дніпрі

Вже третій сезон поспіль літо у Дніпрі пройде без офіційного купального сезону. Пляжі знову прикрасять таблички “Купатися заборонено”, проте прибережні зони відпочинку вже приводять до ладу, щоб люди могли відпочивати біля води. Про це пише “Наше місто”. 

Війна, яка вже третій рік триває в Україні приносить не лише людські страждання та руйнування, але й значну шкоду довкіллю. Кожна ворожа ракета, що летить у бік нашої країни, несе загрозу українській екосистемі. Екологи кажуть, що пошкодження очисних споруд та обстріли нафтосховищ призвели до потрапляння у річки та інші водойми нафтопродуктів, хімічних речовин та стічних вод. Це завдає шкоди водним екосистемам та робить водойми небезпечними для здоров’я людей.

пляжі у Дніпрі

Небезпека на пляжах

З наближенням теплого сезону загострюється проблема з відвідування пляжів та прибережних територій. Офіційно купатися заборонено, але є досвід  минулого року, коли на пляжах Дніпра було ніде яблуку впасти. 

пляж у Дніпрі 2023 року

Влітку 2024 року пляжний сезон у Дніпрі офіційно не розпочнеться. Таке рішення ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій через незадовільний стан води у річці Дніпро.

На балансі департаменту парків та рекреацій Дніпровської міської ради є три офіційні пляжі: Мануйлівський, пляж на Монастирському острові та Придніпровський. На кожному з них з’являться таблички з попередженням  про заборону купатися. 

пляжі у Дніпрі

Офіційно цього року не будуть відкриті міські пляжі. Але, незалежно від того, що пляжний сезон не відкривається, ми за санітарними нормами (дотримуючись Закону України) маємо навести лад на наших пляжах. Щомісяця братимемо проби води. Також прочищуватимемо дно акваторії річки. Наводитимемо лад на території наших пляжів, – розповіла Анастасія Петренчук, заступниця директора департаменту парків та рекреації Дніпровської міської ради. 

пляжі у Дніпрі

Таким чином дніпряни зможуть відпочивати біля води. При цьому важливо усвідомлювати ризики, пов’язані з перебуванням на пляжах та на територіях біля водойм:

  • Небезпека обстрілів: Ракети та “шахеди” можуть летіти по руслу Дніпра, і їх збиття може призвести до падіння уламків у річку та на берег.
  • Токсичні речовини: Уламки бойових частин зброї та інші забруднення можуть містити токсичні речовини, що становлять небезпеку для людей та довкілля.

Перебування на пляжах може бути небезпечним – там навіть можуть накопичуватися токсичні речовини від залишків бойових частин зброї. Ми розуміємо, що часто залишки ракет та “шахедів” потрапляють до річки, – попереджає Ірина Козлова, заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради.

пляжі у Дніпрі

Чисте дно та проби води

До літнього сезону вже майже готовий Мануйлівський пляж. Тут комунальники вже прибрали гілки, водорості та очерет. Розвісили таблички «Купатись заборонено». Також спеціальна машина просіяла пісок, щоб вилучити з нього дрібне сміття. 

пляжі у Дніпрі
пляжі у Дніпрі
пляжі у Дніпрі
пляжі у Дніпрі

Тривають роботи й на пляжі Монастирського острова.

Ми підтримуємо санітарний стан пляжу. Будуть пофарбовані переодягальні кабінки та встановлені попереджувальні таблички “Купатися заборонено”. Попри заборону, ми все одне проведемо розчистку дна річки та упродовж всього літнього періоу робитимемо проби води , – пояснює Любов Чадіна, начальниця служби благоустрою та утримання зелених зон КП «Міська інфраструктура» ДМР.

пляжі у Дніпрі

Де дніпряни відпочивають біля води

Окрім трьох офіційних пляжів Дніпра – Мануйлівського, на Монастирському острові та у Придніпровську, в нашому місті існує безліч неофіційних зон відпочинку біля води. Всі вони мають  неабиякий попит серед місцевих жителів. У минулому році жодна з них не пустувала і відпочивальники дуже рідко обмежувалися лише прогулянками біля води.

пляжі у Дніпрі

Найбільші неофіційні пляжі Дніпра

  • Червонокам’янський кар’єр
  • Пляж за Храмом Різдва Пресвятої Богородиці на Червоному камені
  • “Мальдіви” на Парусі
  • Пляж на Придніпровському
  • Коса на Перемозі

Важливо!

  • Дотримуйтесь заборон: не купайтеся на пляжах Дніпра та інших водоймах, де це заборонено.
  • Бережіть себе та своїх близьких: не ризикуйте своїм життям та здоров’ям.
  • Звертайте увагу на офіційні повідомлення: стежте за новинами та оголошеннями місцевих органів влади щодо безпечної ситуації та правил поведінки.

Редакція “Нашого міста” радить пам’ятати, що війна – це складний час, який потребує від нас відповідальності та обережності. 

Нагадаємо, раніше ми писали про найпопулярніші локації для відпочинку у Соборному районі Дніпра.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: