Випускниці фізтеху ДНУ Ірині Чабан одного разу спала на думку ідея створювати мініатюрні сади. Своєрідні маленькі світи, які можуть вміститися на підвіконні. Окрім естетичної цінності «пляшкові сади» мають ще й лікарський ефект. Про це повідомляє «Наше місто».
Підгледівши ідею флораріумів на західних ресурсах, наша землячка сама почала експериментувати з екзотичними рослинами та творити власні всесвіти.
– За освітою я інженер-еколог і природа мене завжди надихала, – розповідає Ірина. – Використовую тропічні екзоти, які живуть у вологому середовищі і просто у квартирі їм некомфортно. А в невеликій ємності вони почуваються чудово. Рослини п’ють воду, випаровують її через листя. Волога осідає на стінах посудин і знову поглинається рослинами. Замкнута екосистема!
Деякі рослинки поміщені зовсім у маленький простір. Здається, що вони і в тісноті, і в образі. Але це не так.
– Нехай і в обмежених умовах, але рослини живуть-ростуть непогано, – пояснює підприємець. – Коли коріння досягає меж, розвиток просто сповільнюється. Таким чином флораріум може існувати кілька років. Можливо, і більше. Поки що в мене такої практики не було. Догляд нескладний – раз на кілька місяців додавати трохи води.
Одразу після повномасштабного вторгнення попит на «пляшкові сади» Ірини впав, але, через деякий час, вони стали дуже затребувані. Нічого дивного – людям хочеться відпочити від війни.
– Сама робота і спостереження за рослинами підвищує рівень серотоніну, – зазначає Ірина Чабан. – Це знімає стрес і повертає спокій. Своєрідний терапевтичний ефект!
Але найголовніше, що відома флористична практика, використана дніпрянкою, отримала застосування для порятунку наших захисників.
– Моя знайома, бойовий медик уже третій рік на фронті, – розповідає Ірина Чабан. – Вона використовує мої рослини, щоб виводити бійців із важкого психологічного стану. Трапляється, що після бою людина замикається, ні на що не реагує, занурюється в себе. У такому стані допомагають мої мініатюрні сади. Природа лікує! Мені здається, що ще більший ефект буде, якщо після перебування на нулі, у період реабілітації бійці спробують власноруч майструвати подібні композиції.
Раніше ми писали про те, що у Дніпрі до музею передали пошкоджений внаслідок ракетного удару човен «Крим».
Фото Володимира Федорищева
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Дніпро, Україна Росія війна