В Україні зростає захворюваність на кашлюк. 515 випадків зафіксували за січень і лютий 2024-го, хоча минулого року водночас їх було тільки 27. 95,9% усіх хворих – діти, й переважно дошкільного чи раннього шкільного віку. Причина – багато нещеплених дітей, пояснюють у міністерстві. Що варто знати про цю небезпечну хворобу, – розповість «Наше Місто».
Кашлюк – це інфекційне захворювання, яке вражає дихальну систему. Хвороба проявляється в сильних нападах кашлю, які можуть тривати місяцями, а іноді призводять до зупинки дихання у дитини.
На початковій стадії кашлюк проявляється у вигляді нападів, які неможливо зупинити протикашльовими засобами, на відміну від ГРВІ чи бронхіту. Протягом наступних 10-15 днів ці напади стають сильнішими, супроводжуючись виділенням в’язкого мокротиння.
Уникнути важких проявів хвороби та ускладнень дозволяє вакцинація.
Що важливо знати про кашлюк та імунізацію проти нього
Кашлюк легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом під час кашлю чи чхання.
Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів.
Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.
В Україні вакцинація від кашлюка входить до переліку обов’язкових, гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у сімейного лікаря або педіатра безплатно.
Щеплення від кашлюка дозволяє повністю запобігати розвиткові захворювання або ж сприяти перебігові хвороби в легкій формі.
Нагадаємо, раніше ми писали: Тривожна статистика: на Дніпропетровщині стрімко зростає захворюваність на кашлюк.
Читайте також: Що робити у випадку, якщо підозрюєте у дитини кір.
Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня