Skip to content

В Україні виявили небезпечного карантинного жука: як виглядає та що робити, якщо помітили у Дніпрі

В Україні виявили небезпечного карантинного жука: як виглядає та що робити, якщо помітили у Дніпрі

Нещодавно в Україні було виявлено небезпечного жука – вузькозлатка ясенева смарагдова. Він є надзвичайно агресивним карантинним шкідником, що загрожує повним зникненням ясеня – однієї з цінних лісових порід. У разі виявлення цієї комахи необхідно негайно звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби, – пише «Наше Місто».

Цей жук вражає живі, зазвичай ослаблені дерева. Личинки шкідника прогризають ходи під корою, порушуючи життєдіяльність дерева, що призводить до його всихання протягом 1-2 років. Масове поширення ясеневої смарагдової златки може мати катастрофічні наслідки для наших лісів.

Для запобігання поширенню карантинного організму – ясеневої смарагдової златки – необхідно звертати увагу на ризики, пов’язані з переміщенням рослин під час міжнародних подорожей, та відповідально поводитися з імпортними рослинами і рослинними продуктами.

В Україні виявили небезпечного карантинного жука: як виглядає та що робити, якщо помітили у Дніпрі

При виявленні цього шкідника слід звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, яке займається захистом території від занесення та поширення регульованих шкідливих організмів, збереженням експортного потенціалу області та її біорізноманіття. Кожен повинен знати ознаки наявності цього шкідника, способи його поширення та методи боротьби з ним.

Що відомо про комаху

Ясенева смарагдова златка (Agrilus planipennis Fairmaire) – це надзвичайно небезпечний шкідник, який вражає ясен і горіх, а також інші листяні дерева, такі як тополя, осика, клен, береза, вільха, дуб, граб, липа і ліщина.

Жуки мають смарагдово-зелене, із золотавим, бронзовим або фіолетовим блиском забарвлення. Їхня довжина варіюється від 7,5 до 15 мм.

Природна зона поширення ясеневої смарагдової вузькотілої златки включає листяні та змішані ліси Корейського півострова, Північно-Східного та Центрального Китаю, Японії, Тайваню і Далекого Сходу Монголії. Однак, у зонах інвазії цей шкідник завдає значної шкоди ясеневим насадженням і природним лісам.

В Україні виявили небезпечного карантинного жука: як виглядає та що робити, якщо помітили у Дніпрі

На сьогодні шкідника виявлено і в Україні – на північному сході Луганщини та в Харківській області.

Якщо шкідника виявляють на стадії його первинного вселення, коли рівень зараження ще невисокий, то шанси на швидке знищення за допомогою менш витратних заходів боротьби значно зростають.

Основні ознаки пошкодження дерева включають:

  • розріджену крону;
  • всихання крони з верхівки донизу;
  • личинкові ходи під відсталою корою, забиті буровою мукою;
  • характерні D-подібні льотні отвори на стовбурі.

Нагадаємо, раніше ми писали: На Дніпропетровщині помітили пташку з найдовшими ногами.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: