Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ На Дніпропетровщині помітили пташку з найдовшими ногами

Хода кулика-довгоніга аж ніяк не шкутильгає, як це можна було б припустити, навпаки – вона легка і красива, завдяки довгим ногам. Взагалі, це, напевно, найдовгоногий птах Дніпропетровщини. Таку “довгоніжку” виявили на півдні області. Зустрічається вона рідко та занесена до Червоної книги України. Про це повідомляє «Наше місто».

Вважається, що кулик-довгоніг дуже любить місця із солонуватою водою, хоча винятково їх і не дотримується. Птах охоче заселяє риборозвідні ставки, всілякі випадкові розливи на луках і в степу, відстійники та інші штучні водоймища, часто у безпосередній близькості від людського житла.

На Дніпропетровщині помітили пташку з найдовшими ногами

Рідкісного кулика побачили на водоймі біля Кривого Рогу, про що повідомляється на фб-сторінці Природа Криворіжжя. А взагалі цей птах з’явився  на Дніпропетровщині півсторіччя тому.

На Дніпропетровщині помітили пташку з найдовшими ногами

– Птах дуже цікавий, – каже старший науковий співробітник природного заповідника «Дніпровсько-Орільський» Олександр Пономаренко. – Уперше в наших краях він загніздився 1964 року.  У  Дніпропетровської області кулика-довгоніга можна іноді помітити на Булаховському та Солоному лиманах, а також поблизу лиману в селищі Меліоративне Новомосковського району.

Раніше ми писали проте, що у Дніпрі на території яхт-клубу «Січ» масово квітнуть водяні лілії.

Фото з відкритих джерел

Категорія: Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: