Skip to content

Віялові та аварійні відключення: як вберегти техніку від «стрибків» електроенергії

Ксенія Куземко

Поради, які допоможуть вберегти електроприлади під час віялових та аварійних відключеннях

Через ворожі атаки окупантів по енергетичній інфраструктурі України, протягом вже 2 років українці змушені жити з перебоями в електропостачанні. Ці тривалі блекаути не лише завдають незручностей у повсякденному житті, але й шкодять побутовим електроприладам. Річ у тім, що після аварійних чи планових відключень, напруга в мережі може різко зростати, сягаючи понад 270 вольт, що негативно впливає на техніку, яка в той момент була підключена до розетки. Варто зазначити, що таке перенапруження може призвести до виходу з ладу електроприладів. Як захистити прилади під час віялових відключень – читайте в матеріалі «Наше місто».

Енергетики застерігають, що часті перебої з електропостачанням негативно впливають на роботу побутових приладів та електроніки. Особливо страждають холодильники, телевізори, пральні машини, насоси опалювальних систем та інші чутливі пристрої.

Щоб уберегти техніку, рекомендується:

  • Після відключення світла від’єднати від мережі всі електроприлади.
  • Включати техніку не раніше, ніж через годину-півтори після відновлення електропостачання.
  • Підключати прилади до мережі поетапно, щоб уникнути різкого стрибка навантаження.
  • Дотримуючись цих простих правил, ви зможете продовжити термін служби вашої побутової техніки та уникнути дороговартісного ремонту.

Окрім перерахованих вище методів, існують й інші дієві способи захисту побутової техніки від перепадів напруги:

  • Стабілізатор напруги: Цей пристрій постійно підтримує стабільний рівень напруги в мережі, оберігаючи ваші електронні прилади від шкідливого впливу стрибків та коливань.
  • Безперебійне джерело живлення (UPS): UPS забезпечує резервне електроживлення під час відключень електромережі. Це особливо корисно для комп’ютерів, адже дає змогу зберегти дані та продовжити роботу без втрат.
  • Автоматичний вимикач захисту від перенапруги: Цей пристрій автоматично відключає електроприлади від мережі, коли напруга перевищує допустимий рівень, захищаючи їх від пошкоджень.

Найкращим та найнадійнішим способом захисту побутової техніки від перепадів напруги є встановлення реле контролю напруги.

Це реле автоматично відключає прилади від мережі, коли напруга стає нестабільною, а потім знову підключає їх, коли ситуація нормалізується. Реле контролю напруги особливо рекомендується використовувати для холодильників, пральних машин та телевізорів, які є найбільш чутливими до перепадів напруги.

Раніше ми писали, в Україні по-новому зніматимуть показання електролічильників.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: