Skip to content

Де у Дніпрі був квітковий годинник, який мешканцям подарували до 200-річчя міста

Супрун Юлія

квітковий годинник у Дніпрі

Більше 20 років у Дніпрі існувало культове місце – квітковий годинник біля першої висотки обласного центра на розі проспекта Яворницького та вулиці Вернадського. Тут відбулися тисячи побачень та не менше зустрічей іншого характеру. “Зустрінемось біля годинника” – і всі розуміли де саме. Як виглядала ця романтична локація, згадує “Наше місто”.

квітковий годинник у Дніпрі

Годинник діаметром шість метрів був влаштований прямо на газоні, двометрові стрілки вказували на цифри, які були викладені з різних квітів (залежало від сезону). Схований у підземному бункері електричний механізм працював у будь яку погоду та пору року. 

Квітковий годинник був розташований на схилі тераси біля першої висотки Дніпра, яку й досі називають “Дом книги” через магазин, який існував там до 90-х років. Потім двоповерховий книжковий перетворився в один з перших комерційних супермаркетів, після там був ресторан й навіть казино. “Дома книги” давно вже немає, а назва зберігається.

квітковий годинник у Дніпрі
квітковий годинник у Дніпрі

Перший 19-поверховий хмарочос і квітковий годинник біля нього – це був подарунок дніпрянам на честь 200-річчя міста, яке святкували у травні 1976 року. 

квітковий годинник у Дніпрі
квітковий годинник у Дніпрі
квітковий годинник у Дніпрі

У 90-ті квітковий годинник неодноразово страждав від дій вандалів, які ламали стрілки та розкрадали частини об’єкту на метал. Врешті решт годинник просто знищили. І зараз про його існування ніщо, крім старих фото, не нагадує, адже на місці схилу збудували триповерхову офісну будівлю.

Нагадаємо, раніше ми писали, який міст у Дніпрі дивує залізобетонним мереживом.

Категорія: Новини Дніпра, Унікальний Дніпро

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: