Skip to content

Свята Трійця 2024: коли святкувати, традиції та заборони

Ксенія Куземко

Свята Трійця 2024: коли святкувати, традиції та заборони - Наше Місто

Трійця – одне з 12 найголовніших свят у православній церкві. Його дата залежить від Великодня, тому щороку вона змінюється. Відзначають Трійцю на п’ятдесятий день після Воскресіння Христового. Коли у 2024 році ми будемо святкувати Трійцю і які традиції варто знати, розповість «Наше місто».

Трійця, яку також називають П’ятидесятницею або Зеленою неділею, буде відзначатися православними та греко-католицькими християнами України 23 червня 2024 року. У християн західного обряду Великдень був раніше – 31 березня, тому і Трійцю вони будуть святкувати раніше – 19 травня.

Значення свята Трійці

Згідно з Біблією, Бог являє собою єднання трьох сутностей: Отця, Сина та Святого Духа. Саме на цій трійці ґрунтується назва свята Трійці.

На п’ятдесятий день після воскресіння Ісуса Христа його учням з’явився Святий Дух. Ця подія наділила апостолів даром зцілення та можливістю говорити різними мовами, що стало ключем до поширення християнства по всьому світу.

Традиції Трійці

Одним із головних символів свята є зелень – гілочки беріз та інших дерев. Їх використовують для прикрашання храмів, будинків, воріт та вікон. Люди вірять, що зелень володіє захисною силою, береже від зла та приносить у дім щастя й добробут.

Під час святкової літургії священики вдягають шати зеленого кольору, католицькі – білого. А парафіяни вдягалися у святковий одяг.

Трійця – це не лише релігійне свято, але й чудовий час для єднання з природою та рідними. Люди збираються за столами з багатими наїдками, спілкуються, діляться гарним настроєм і щирими побажаннями.

До свята починали збирати цілющі трави – пижму, мати-й-мачуху, чебрець, мелісу. З цих рослин заварювали лікувальний чай, а залишки засушували на зиму.

Також на Трійцю запрошують священника додому, щоб освятити колодязну воду та колодязь.

Що робити на Трійцю не можна

Як і будь-яке велике свято, на Трійцю існує декілька суворих заборон. А саме:

  • Займатися тяжкою фізичною працею
  • Сваритися, розпалювати конфлікти, пліткувати, брехати
  • Пити алкоголь (крім церковного вина)
  • Відмовляти у допомозі близьким та нужденним
  • Купатися у водоймах

Раніше ми писали, що треба знати про ремонт квартир дніпрянам, які живуть в історичних будинках.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: