Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ На Дніпропетровщині знайшли рідкісну рослину цимбохазму дніпровську

На півдні нашої області науковці знайшли незвичну рідкісну рослину. Вона  з родини Вовчкові, а називається  – повстянка або цимбохазма дніпровська. Рослина занесена до Європейського червоного списку та до Червоної книги України як рідкісний вид і потребує охорони. Про це повідомляє “Наше місто”.

Зазначимо, що ця маленька трав’яниста рослина схожа на сріблясту ялинку з жовтими трубчастими квіточками біля самої землі.  Вид декоративний і протиерозійний. До 2018 року науковцям були відомі лише 8 місць зростання цимбохазми  в наший області.

Криворізький ботанік Вікторія Тротнер в 2018 і 2020 роках знайшла і описала на Дніпропетровщині ще 20(!) нових місцезростань цієї рослини. А наприкінці квітня 2024 року Вікторія знайшла ще одне нове місцезростання цимбохазми біля селища Зелене.

– Для цього виду вкрай рідкісним є утворення насіння, бо рослина розмножується кореневищем, -розповідає ботанік. – Я знайшла і кілька насіннєвих коробочок, тож це вселяє надію на  збереження виду в природі.

Зауважимо, що цікава назва  рослини «цимбохазма» походить від  грецького «цимбос» — порожнина і «хаза» — рот, що вказує на особливу форму квітки. Щоб зберегти цю диво в дикій природі необхідно мати уявлення про реальний стан популяції цього виду. Тож, чергова знахідка Вікторії Тротнер є дуже важливою для науки і для збереження рідкісної рослини.

Раніше ми писали про те, що врожай черешні і абрикосів під загрозою.

Фото Вікторії Тротнер

Категорія: Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: