Skip to content

ОФІЦІЙНО Як у Дніпрі борються з “цар-балконами” і гаражами без документів

Михайло Чернов

В Дніпрі міська влада та профільні комунальні служби ретельно дбають про зовнішний вигляд, сучасну та зручну інфраструктуру та комфорт для усіх мешканців нашого мегаполісу. Охайний вигляд будівель, унормовані фасади, а також оперативне та дієве реагування на різноманітні об’єкти та конструкції, які встановлені без відповідних дозволів та документів або захаращують міський простір – це важливі питання, якими серед іншого опікується Інспекція з питань благоустрою міської ради.

Шлагбауми без дозволів та гаражі без документів

На жаль, далеко не всі споруди в місті зводяться та встановлюються із дотриманнями чинних норм, правил та за наявності відповідних документів. Незаконні будови, гаражі без дозвільних документів, шлагбауми, встановлені на власний розсуд – перелік можна продовжувати.

– Приміром, за минулий 2023 рік профільне комунальне підприємство «Управління контролю за благоустроєм міста», підпорядковане Інспекції з питань благоустрою, припинило 5 спроб незаконної забудови міста, – розповідає Руслан Мороз, керівник Інспекції з питань благоустрою міської ради Дніпра. – Крім того – позбавили від незаконного перекриття та відновили проїзди по 25 вулицях та дорогах.

Загалом за минулий 2023 рік фахівці КП «Управління контролю за благоустроєм міста» провели понад дві тисячі ( 2011) перевірок щодо використання об’єктів благоустрою міста. За результатами таких інспекцій виявлено, попереджено та припинено чимало випадків самовільного погіршення стану об’єктів благоустрою.

Зокрема – несумлінні громадяни без дозволів та погоджень огороджували території загального користування, перекривали проїзди та проходи, проводили земляні, ремонтні, будівельні роботи та інші дії, внаслідок яких займали міську територію.

– В результаті оперативного реагування Інспекції з питань благоустрою в 2023 році здійснено демонтаж понад двохсот (206 одиниць) самовільно встановлених об’єктів, розповідає Руслан Мороз. – Зокрема, було демонтовано 28 огорож, воріт та хвірток, 39 інших споруд (в т.ч. шлагбаумів), а також 143 гаражі.

Вже за перші місяці (січень-травень) 2024 року КП «Управління контролю за благоустроєм міста» провело 614 перевірок використання об’єктів благоустрою міста.

В результаті припинено незаконне перекриття та відновлено проїзд по п’яти вулицях та дорогах. Також здійснено демонтаж низки самовільно встановлених об’єктів: зокрема – це 39 гаражів, 29 споруд (приміром – шлагбауми), також прибрані 4 одиниці огорож, воріт та хвірток, розповідає керівник Інспекції з питань благоустрою міської ради.

Серед іншого працівники Інспекції з питань благоустрою взимку цього року домоглися демонтажу шлагбауму, який без належних дозволів було встановлено поблизу берега річки Дніпро в районі Сонячної Набережної. В результаті було забезпечено безперешкодний прохід до водойми для місцевих мешканців.

Графіті – стоп!

Інспекція з питань благоустрою стежить за охайним виглядом міста, за чистотою та станом територій біля будівель, зокрема комерційних закладів. Фахівці регулярно нагадують підприємцям, орендарям або власникам будівель, представникам ОСББ про те, що треба наводити лад, прибирати сміття біля будівель. За потреби – укласти договір на вивезення ТПВ із відповідним перевізником. А загалом – усім варто дбати про чистоту навколо.

У разі порушень відповідальним особам видаються приписи:

– Якщо ж припис буде проігнорований і територія залишиться засміченою, спеціалісти Інспекції складають адміністративний протокол, який передбачає штраф, – підкреслив Єгор Ванжа, головний спеціаліст відділу контролю благоустрою Інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради. – Для фізичних осіб – від 340 до 1360 грн, для юридичних — від 850 до 1700 грн. Підприємці до нас дослуховуються.

Важливий аспект, про який представники Інспекції нагадують, зокрема підприємцям – варто прибирати, зафарбовувати різноманітні написи на фасадах, стінах магазинів та ін. З допомогою таких графіті зловмисники можуть рекламувати продаж заборонених речовин.

У разі порушень відповідальним особам видаються приписи:


– Видаємо приписи власникам або балансоутримувачам будівель, де з’являються такі написи, – зауважив Дмитро Гомілко, завідувач сектором контролю опорядження фасадів відділу контролю благоустрою Інспекції з питань благоустрою. – На усунення недоліків є певний термін. Якщо цього не зроблять, то Інспекція має складати адміністративний протокол. Далі адміністративна комісія при виконкомі встановлює розмір штрафу: для фізичних осіб — від 340 до 1360 грн, для юридичних — від 850 грн до 1700 грн. Загалом власники прислухаються до наших нагадувань щодо утримання фасадів. Близько 95% підприємців оперативно зафарбовують написи на фасадах після попереджень Інспекції з питань благоустрою.

Нагадаємо, раніше в Дніпрі було затверджено новий дизайн-код міста. Це документ, у якому прописані принципи організації та розміщення рекламних засобів, вивісок, табличок на фасадах будівель та ін.

Спалювання листя, сміття, гілок – під забороною

В Інспекції з питань благоустрою нагадують усім мешканцям про те, що не варто нехтувати забороною на спалювання сухого листя, гілля, сміття у місті. Це заборонено як Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст. 152), так і правилами благоустрою міста.

Підпали – під забороною, за такі дії передбачена адміністративна відповідальність. Розмір штрафу для фізичних осіб становить від 340 грн до 1 380 грн, для юридичних осіб – від 740 грн до 1 700 грн.

– Якщо фіксуємо порушників, то одразу складаємо адміністративний протокол. Розмір штрафу визначає відповідна комісія міської ради», — розповів головний спеціаліст інспекції з питань благоустрою міськради Роман Кольєв.

Куди скаржитись?

У разі виявлення конструкцій, об’єктів та ін., які створюють перешкоди, заважають вільному руху або іншим чином ускладнюють життя міста, громадяни можуть звертатися до Інспекції з питань благоустрою міської ради Дніпра

Конт.тел. (056) 756-98-86
E-mail: dneprcontrol3@gmail.com

Також можна повідомляти про це на Єдину гарячу лінію для звернення громадян: (056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12.

Категорія: Влада, ЖКГ, Новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: