Зараз, коли Україна потерпає від постійних атак ворога на критичну інфраструктуру, особливо важливо допомагати енергосистемі, зменшуючи споживання хоча б у пікові години. Це допоможе зменшити, або взагалі уникнути аварійних відключень. Які є прості та дієві поради, – розповість «Наше Місто».
Розумне енергоспоживання – це додаткова стабільність енергосистеми країни. Години «пік», коли споживання традиційно є найбільшим, з 8 до 10 ранку, з 18 вечора до 21. В цей час необхідно зменшити використання більш енергоємних побутових приладів.
Щоб заощадити споживання, необхідно просто змінити підхід з використання найбільш енергоємних з них.
Бойлер
Бойлер достатньо потужний прилад, споживає 1.5 кВт на годину. Аби розумно використати електроспоживання, необхідно просто нагрівати бойлер на середньому режимі до 55 градусів.
Чайник
Електрочайник – ще один прилад, який входить у ТОП найбільш енергоємних приладів. Він споживає 2,4 кВт за годину. Для економії електроенергії фахівці радять підігрівати таку кількість води у чайну, яка необхідна на цю мить. Також бажано використовувати газову плиту.
Пральна машина
Пральна машина – важливий прилад у побуті. Проте він споживає 2,3 кВт за годину. Тож у «пікові години» треба прати в режимі швидкого прання, яке триває 30 хвилин.
Пилосос
Пилосос споживає близько 1 кВт за годину. Для економії електроенергії можна замінити його звичайним віником.
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Укренерго розповіли, за яких умов почнуть відключати світло в житлових будинках.
Читайте також: Як у разі відключень світла в Україні не залишитися без зв’язку та інтернету.