Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ  Божевільна весна: у Дніпрі вже з’явилися чималі плоди абрикосів

У Дніпрі плоди абрикосів з'явилися набагато раніше - Наше Місто

Неймовірно тепла погода прискорила звичний розвиток рослин. В останніх числах квітня в садах дніпрян уже з’явилися плоди абрикосів. Чи можна сподіватися на гарний урожай фруктів? Про це повідомляє «Наше місто».

Уже в березні в Дніпрі встановилася тропічна спека. Далі настало деяке похолодання, що завершилося дощем. Процеси вегетації в рослин стартували набагато раніше.

– Фенологічний розвиток цього року йде з випередженням на 2-3 тижні, – зазначає Анатолій Кабар, директор Ботанічного саду ДНУ, кандидат біологічних наук. – У січні-лютому зими вже не було. Рослини  знаходились «на старті». Потім настав відносно прохолодний березень, а потім із Сахари прийшов теплий фронт і наприкінці місяця пройшла злива. Коріння набралося води і вегетація почалася. У квітні вже розквітнув мигдаль, а бухарський мигдаль почав квітувати ще раніше – 27 березня. Процеси, які раніше проходили за півтора місяця, цього року завершилися  за місяць. У мене в ботсаду вже закінчує квітувати суниця.

Тому експерт вважає, що в появі плодів абрикосів нічого дивного в цій ситуації немає. Але яким буде врожай 2024 року?

   – Усе залежить від моніліозу, – зазначає Анатолій Кабар. – Якщо дерева були оброблені фунгіцидами та інсектицидами, з абрикосами буде все нормально. Якщо обробку не проводили, то велика ймовірність, що плодова гниль знищить урожай. Це стосується й інших кісточкових культур

Раніше ми писали про те, що у  Дніпрі масово почорніли абрикоси.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: