Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Різниця між психологом, психіатром та психотерапевтом: до кого звернутися за допомогою

Какая разница между психологом, психиатром и психотерапевтом: к кому обратиться за помощью, когда ощущаете эмоционные или психологические проблемы

Психічне здоров’я є невід’ємною частиною загального благополуччя людини. Коли виникають труднощі, важливо знати, до кого звернутися за допомогою. Хоча терміни “психолог”, “психіатр” та “психотерапевт” часто використовуються взаємозамінно, між ними існує суттєва різниця в освіті, кваліфікації та підходах до роботи. Чим саме відрізняються ці напрямки, детальніше розповіла Оксана Дон, практикуючий психолог у сфері дитячої та сімейної психології, координатор дитячого напрямку «Кризова психологічна допомога Дніпра та Дніпропетровській області», передає «Наше Місто».

Хто такий психолог та які проблеми він вирішує

Психолог  – це фахівець, який вивчає людську психіку і має вищу освіту в галузі психології. Він не має медичної освіти, як психіатр, але надає консультації та підтримку в розв’язанні психологічних проблем. Психолог може допомогти людям з постановкою життєвих цілей, незадоволенням собою, труднощами у спілкуванні та кризами в стосунках, допомагаючи їм зрозуміти причини своїх проблем і знайти шляхи їх вирішення.

Хто такий психіатр та які проблеми він вирішує

Психіатр — це лікар, який отримав освіту у медичному вищому навчальному закладі.  Він може спеціалізуватися в різних підгалузях психіатрії, таких як дитяча психіатрія, доросла психіатрія, лікування залежності.

Психіатри мають глибокі знання з біології, психології та поведінки людини, що дозволяє їм точно оцінити психічний стан пацієнтів. 

Вони проводять детальні бесіди з пацієнтами, вивчають історію хвороби, проводять психіатричні тести та, за необхідності, призначають додаткові обстеження.

На основі зібраної інформації психіатри ставлять діагноз, який описує психічний стан пацієнта

Хто такий психотерапевт та які проблеми він вирішує

Психотерапевт – це фахівець, який може бути як психіатр, так і психолог, і має спеціальну освіту в галузі психотерапії. Вони використовують різні методи та техніки, такі як гештальт-терапія, психоаналіз, арт-терапія та інші, щоб допомогти людям розібратися в їхніх психологічних проблемах і подолати їх.

Психотерапевти працюють з глибинними причинами стресу, тривоги, депресії та інших психічних станів, допомагаючи клієнтам знайти шляхи вирішення цих проблем. Їхня робота базується на психотерапевтичних методах і вони можуть співпрацювати з іншими фахівцями, включаючи психіатрів, для надання комплексного підходу до лікування.

У чому різниця між психологом, психіатром та психотерапевтом

«Постійна тема, яка трохи лякає людей, коли вони чують слово «Психолог», бо завжди чую одне й те саме: «Ми не псіхи, в нас все добре». І тоді треба пояснювати чим же відрізняється психолог від інших спеціалістів. Давайте детальніше розглянемо професії:  психолога, психотерапевта, психіатра», – каже Оксана Дон.

За словами фахівця, тільки психіатр має права призначати пацієнту ліки та розписувати план лікування, інші ж лікарі можуть тільки спрямовувати пацієнта та стежити за його психоемоційним станом

«Психіатр ставить діагноз, складає план лікування і є єдиним, хто призначає ліки.

Психолог – це спеціаліст, який завершив вищу освіту за напрямом Психологія. В його діяльності є такі інструменти, як: психодіагностика, індивідуальне і групове консультування, профорієнтація.   Але психолог – не є лікарем, і не може призначати препарати.

Психотерапевт, це фахівець, який має базову психологічну освіту, і  може мати вищу медичну освіту в області психіатрії. Проте він не призначає ліки і займається переважно тими станами психіки, які коригуються немедикаментозно. А також психотерапевт має додаткову освіту в одному з напрямків психотерапії (психоаналіз, символдрама, арт-терапія тощо)», – додала психолог.

Читайте також: Як індустрія азарту в Україні забирає мільярди гривень та нищить людські долі.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: