Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ  У Дніпро повернулися ластівки та серпокрильці

Теплі квітневі дні спонукали повернутися в рідні краї ластівок і стрижів. Як правило, ці пернаті мігранти прилітають пізніше за інших птахів. Перших ластівок помітили в Дніпрі ще на початку квітня. Кілька днів тому бачили і стрижів. Якраз у районі залізничного вокзалу, де в п’ятницю був “приліт”.Про це повідомляє “Наше місто”.

Зазначимо, що найважливішою умовою для повернення птахів є велика кількість корму. Оскільки ластівки та стрижі комахоїдні пернаті їм потрібно багато дрібних комах. Вони вже з’явились.

– Поодиноких сільських ластівок я помітив 4 квітня, – зазначив Петро Чегорка, голова обласного відділення Українського товариства охорони птахів. – Взагалі бачив и міських ластівок і берегових.

Повернулись додому також і окремі серпокрильці, про що також повідомив дніпровський зоолог.

– На Дніпропетровщину ці птахи повертаються, коли встановлюється стабільна тепла погода, – каже Петро Чегорка. – Зазвичай це відбувається у середині- другій половині квітня. У Дніпрі серпокрильців помітив у районі залізничного вокзалу. Поки що це одиночні птахи.

 Але в п’ятницю в нас суттєво похолодало, що для цих птахів вкрай небажано. Як позначиться холодна погода на ластівках і серпокрильцях?

– У таких випадках стрижі можуть швидко відлетіти на кілька 200-300 кілометрів південніше, – констатує експерт. – Птахи ці літають дуже швидко і таку відстань можуть подолати за кілька годин. Ну в ластівкам доведеться якось пересидіти тут, поки не потеплішає.

Раніше ми писали про те де у Дніпрі зустріти понад сім десятків павичів.

Фото з відкритих джерел

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: