Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Небезпечні сусіди: як дніпрянам захистися від пилових кліщів

Пилові кліщі у Дніпрі

За даними Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики захворювань, кількість алергій, спричинених кліщами домового пилу, стрімко зростає. Ці мікроскопічні істоти, яких неможливо побачити неозброєним оком, можуть стати справжньою проблемою для людей. Як убезпечити себе – читайте в матеріалі «Наше місто».

На перший погляд, пилові кліщі не здаються небезпечними. Вони не кусаються і не шкодять людям напряму. Проте, їх хітиновий покрив та виділення містять потужний алерген, який, змішуючись з домовим пилом, потрапляє на слизові оболонки та викликає неприємні симптоми. Може бути кон’юнктивіт, нежить, чхання, кашель та навіть шкірні висипання.

-Найкомфортніші умови для кліщів у наших оселях: вологість 70-80%, температура 20-25 градусів, – повідомили у обласному центрі контролю та профілактики захворювань. – Найбільше кліщів можна знайти у спальні, де 1 грам пилу може містити від 3 до 15 тисяч кліщів. Улюблені місця їх розповсюдження – постіль, матраци, подушки, ковдри, підвіконня, килими, радіатори опалення, м’які іграшки, штучні квіти, штори. Кліщі полюбляють сирість. Смертельно небезпечними для алергенних кліщів є прямі сонячні промені.

Існує низка профілактичних заходів, які допоможуть вам убезпечити себе від цих “невидимих сусідів”.

  • Замініть пір’яні подушки та ковдри на синтетичні.
  • Регулярно проводьте хімічну чистку м’яких меблів.
  • Періть постільну білизну при температурі не нижче 65°C.
  • Використовуйте пилососи та пароочищувачі.
  • Проводьте вологе прибирання з сучасними миючими засобами.
  • Регулярно провітрюйте або кондиціонуйте приміщення.

Якщо у вас з’явились симптоми алергії, зверніться до сімейного лікаря. Також не зайвим буде дослідити зразки побутового пилу на наявність кліщів. Адреса лабораторії: м. Дніпро, вул. Госпітальна, 6.

Фото з відкритих джерел.

Категорія: Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: