Skip to content

Перший у країні: як працює Алергологічний центр у Дніпрі під час війни (Відео)

Перший у країні: як працює Алергологічний центр у Дніпрі під час війни (Відео)

У Дніпрі пацює перший в Україні Алергологічний центр, що надає допомогу людям, хворим на алергію, астму тощо. Ця медична установа працює вже 5 років. Як відбувається лікування, – розповість «Наше Місто» з посиланням на ДніпроТБ.

Один з пацієнтів Алергологічного центру – військовослужбовець Сергій. Він вже третій тиждень перебуває на лікуванні. Сам чоловік родом з Київщини. Нашу країну він захищає з перших днів війни.

«В мене віддишка, кровотечі, проблеми зі шлунком. Мене спочатку відправили в одну лікарню, потім сюди, оскільки тут більш досвідчені лікарі, й насправді воно так є», – ділиться військовослужбовець.

Натомість у сусіда по палаті Андрія алергій ніколи не було. Але після тривалого перебування на фронті з’явилися симптоми. Він каже, що після приїзду з Заходу Україну проявилася алергія на траву, яка є дуже поширеним алергеном. На фронті військовим постійно доводиться перебувати в оточені різних рослин. Через це якість життя значно погіршується, тим паче коли і так перебуваєш в надскладних умовах.

«Раніше в мене не було алергій, а зараз виявили на полин. Наскільки відомо – часто у людей, які приїжджають із Заходу України, тут проявляється алергія на полин. Ну, таке я не одноразово чув. Я не експерт, але мені полегшало за ці три тижні, зараз все дуже добре, будемо повертатися воювати», – розповідає військовий Андрій.

Загалом Регіональний Алергологічний центр Дніпра працює вже більше п’яти років. Свої двері для пацієнтів медичний заклад вперше відчинив 17 квітня 2018 року. Допомагають тут і дітям, і дорослим. Медики проводять амбулаторні прийоми, є стаціонарне відділення та реанімація для важкохворих.

«Це лабораторія дуже сучасна, де ми робимо аналіз на 302 алергенна одночасно і ми визначаємо причини алергену та молекул. І коли ми почали це виявляти – почали отримувати зовсім інші результати», – розповідає заслужена лікарка України, професорка, ДМН, голова ради експертів МОЗ Євгенія Дитятковська.

Центр оснащений передовою медичною апаратурою, аналогічною тій, яку використовують у віденській лабораторії, що надає можливість швидко та точно встановлювати діагноз.

Тут безоплатно проводять аналізи та лікування для двох пріоритетних категорій: військовослужбовців та дітей. Окрім того, ще до початку повномасштабного вторгнення медичні фахівці з Алергологічного центру активно вирушали на передову, допомагаючи захисникам подолати різноманітні захворювання.

У центрі цілодобово працюють два алергологи, які готові в разі потреби надавати першу допомогу як дорослим, так і дітям.

Нагадаємо, раніше ми писали, як під час повномасштабної війни працює Дніпровський протезний завод.  

Читайте також: Сила духу та сучасні методи: у Дніпрі реабілітують та протезують воїнів, які втратили кінцівки.

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: