Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Як захистити домашнього улюбленця від кліщів: коментар дніпровського лікаря

Дарина Сухоніс

Традиційно весняно-літній період – досить небезпечний для домашніх тварин, оскільки в цей час їх атакують кліщі, передає «Наше Місто».

Фахівці виділяють дві хвилі активності кліщів:

 – весняну (квітень – кінець червня)

– осінню (кінець серпня – початок жовтня).

Але ветеринарні лікарі наголошують,  що випадки захворювань, що переносяться кліщем, виявляють протягом усього теплого періоду року.

«Є різні препарати загалом будь який препарат діє 4 тижні. Є «Баравекта» вона діє 12 тижнів, саме тижні треба це враховувати. Нема ідеального методу, але  таблетки працюють ефективніше. Нажаль вони не мають репеленої дії(відлякування паразитів) тому для дії паразит має вкусити тварину. (Можна комбінувати таблетки і краплі для найбільшого захисту)», – пояснює лікар ветеринарної медицини Олександр Андріяш.

Кого треба обробляти

Люди вважають, що обробляти треба лише котиків та собак. Але це не так.

«Оброблятися мають всі тваринки, що гулять на вулиці, собаки, коти, їжачки, тхори та інші! Враховуйте це», – зазначає Олександр.

Способи захисту котів та собак від кліщів:

  • Нашийники

Нашийник від кліщів більше підійде для короткошерстих тварин і надіти його потрібно так, щоб між нашийником і шиєю собаки була відстань приблизно 2 см. Засіб потрібно обирати, проконсультувавшись з ветлікарем, враховуючи вагу тваринки та особливості.

  • Краплі

Краплі підбираються за вагою собаки чи котика. Важливо правильно нанести краплі прямо на шкіру, ретельно розсуваючи шерсть,аби ваш улюбленець не мав змоги злизувати ліки. Ззавичай краплі – це комплексний захист від декількох видів паразитів, а саме від бліх кліщів і гельмінтів

  • Спрей

Вбиває кліщів швидко й ефективно. Аерозолі можуть застосовуватися разом із шампунями. Але важливо, аби препарат не потрапив в очі тваринки.

  • Шампуні

Шампуні від кліщів для кішок або собак містять інгредієнти з лікарською речовиною, яка вбиває комах при контакті. Це може бути недорогий метод захисту ваших тварин під час піку сезонної активності кліщів. Процес купання тварини необхідно повторювати кожні два-три тижні.

Раніше ми писали, Дніпровський притулок прихистив котів, яких військові врятували з фронту.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: