Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ У Дніпрі відкрився центр безкоштовної психологічної допомоги

У Дніпрі відкрився центр безкоштовної психологічної допомоги

Під час війни, коли люди стикаються з травмами, втратами та невимовним стресом, доступ до психологічної допомоги стає життєво необхідним. Зважаючи на це, 19 квітня у Дніпрі відкрили психологічний простір, де безкоштовно надаватимуть допомогу усім охочим. На заході побували журналісти «Наше місто».

Ініціаторами створення такого центру стали громадські організації  «СпільноТИ», «Кризова психологічна допомога Дніпра та області» та благодійний фонд «Save peace». Вони об’єднали свої ресурси і створили простір, в якому одночасно можуть знайти підтримку і люди, з ментальним проблемами і ГО, які потребують консультацій щодо своєї роботи.

-Діяльність простору націлена на тих, хто вважає себе постраждалим від війни, – сказала  керівниця психологічного простору «ПРОжити» Катерина Чижик. – Кожен, хто потребує психологічної допомоги, може звернутися. Також ми відкриваємо двері і для психологів, які прагнуть надавати безкоштовну допомогу людям, що постраждали від війни. Наші психологи проводитимуть як індивідуальні консультації, так і групові заняття.

-Всі ми кожного дня відчуваємо той вплив, який чинить на нас війна, – сказала  керівниця кризової психологічної служби Валерія Пригожина. – Наприклад, сьогодні ми всі прокинулися і не могли дихати від жаху. Не могли потім заснути після цих вибухів. І саме психологи надають людям можливість покращити якість життя під час таких моментів. Якщо ми не будемо повноцінно жити, відпочивати, працювати, то ми поставимо життя на паузу. А психолог дає можливість знов почати жити.

Наталія – волонтерка. Вона прийшла сьогодні на відкриття простору, бо потребує психологічної підтримки.

-Я з лютого 2022 року доєдналася до координаційного штабу волонтерів Дніпра. Ми надаємо допомогу ВПО, – розповіла Наталія. –  За цей час було багато всього. Я пропускала через себе всі проблеми людей, яким допомагала. Дуже переймалася їхньою подальшою долею. І це не могло не вплинути на мій стан. Наразі я виснажена морально. Тому потребую допомоги психологів. Добре, що є місце, де мене вислухають.

Окремою задачею простору є допомога самим психологам. Адже вони теж вигорають і мусять мати можливість відновлюватися.

-Щонеділі у нашому просторі для всіх психологів будуть безкоштовні супервізії, – сказала Катерина Чижик. – Ми плануємо співпрацю з міжнародними спеціалістами. Тут проходитимуть відкриті заняття, на яких обговорюватимуться питання допомоги тим, хто сам допомагає іншим.

У травні почнуть функціонувати декілька груп для жінок: ВПО, жінки, що втратили близьких на війні, дружини, що чекають чоловіків з фронту, дівчата-підлітки. Зареєструватись для участі можна на сторінках простору у соцмережах.

Простір працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00. Усі заняття та консультації безкоштовні. Адреса: вул. Святослава Хороброго, 12.

Фото Валерія Кравченка.

Читайте також: Вдруге подарувала життя: у Дніпрі доньці пересадили нирку від матері.

Категорія: Важливо, Війна, Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: