Сьогодні у Дніпрі перевірили роботу насосно-фільтрувальної станції, що перебуває на балансі КП «Дніпроводоканал», яка відповідає за підготовку питної води для мешканців лівобережної частини міста. Про це пише «Наше місто» з посиланням на міську владу Дніпра.
Станція постачає близько 100 тисяч кубів води на добу – це забезпечує більше 30% населення міста питною водою. Працездатність станції забезпечують понад 90 осіб персоналу, які працюють позмінно. Ця станція була введена в експлуатацію у 1968 році.
Технологічна лабораторія по контролю якості води працює цілодобово. Фахівці лабораторії кожну годину відбирають проби води у контрольних точках згідно графіків та виконують дослідження води у відділах лабораторії. Лабораторний контроль здійснюється, як питної води так і проб з річки Дніпро.
Якість питної води повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». В умовах воєнного стану або надзвичайних ситуацій показники якості повинні відповідати Державним санітарним нормам і правилам «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру». Контроль якості питної води проводиться відомчою лабораторією ЛНФС, яка кожні 3 роки проходить атестацію відповідності на проведення лабораторного контролю якості питної води.
Також лабораторією виконуються аналізи щодо визначення доз реагентів, що використовуються для очищення та знезараження води, а також залишкові концентрації реагентів в питній воді. Загалом контроль проводиться за 61 показником (фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні, органічні та неорганічні, мікробіологічні та радіаційні).
Раніше ми писали, у Дніпрі стартує поливний сезон: скільки коштує вода у 2024 році.