Skip to content

ЕКСКЛЮЗИВ Історія чемпіона з Дніпра, який завдяки соціальній допомозі підкорює нові вершини

Як соціальне таксі стало ключем до успіху дніпровського чемпіона

Спортсмен з Дніпра Олександр Стельмах з дитинства живе з ДЦП. Незважаючи на це, він – чемпіон України з метання диска, пауерліфтер, легкоатлет. Наразі Сашко готується до чергових змагань. Хлопець має регулярно відвідувати тренування, але це досить складно на кріслі колісному. Як вдається не пропускати заняття – читайте в матеріалі «Наше місто».

Незважаючи на діагноз, Олександр веде активний спосіб життя. Спочатку це було плавання, потім пауерліфтинг, а зараз – легка атлетика.

Минулого року Олександр здобув перемогу на чемпіонаті України з легкої атлетики серед осіб з інвалідністю. У Луцьку він впевнено посів перше місце з метання диска. Не зупиняючись на досягнутому, Сашко готується до наступних змагань.

– Я займаюся спортом з 10 років, – каже Олександр. – Маю 3-4 перших місця і готуюся до наступного чемпіонату України у червні. Хотів би колись стати членом збірної України.

Регулярні тренування потрібні для досягнення високих результатів у спорті, але їх відвідування не завжди легке завдання. Крісло колісне, переповнені автобуси, вартість таксі – це лише деякі з проблем, з якими стикається хлопець. Однак доля подарувала Олександру чудову можливість. Завдяки спеціально обладнаному Соціальному таксі Міського центру соціальної допомоги він може їздити на тренування і назад комфортно та безкоштовно.

– Послуга “Соціальне таксі” має великий попит, – зазначив директор Міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. – За 2023 рік нею скористалися 2233 особи. За ці декілька місяців 2024-го року – вже 406 осіб.

– Сашко по понеділках їздить на навчання у Міський центр соціальної допомоги і після цього на тренування, – каже пані Марія, мати чемпіона. – Раніше, щоб його возити, чоловіку доводилося постійно відпрошуватися з роботи, до того ж громадським транспортом з Лівого берега було просто нереально дістатися до потрібної нам локації. А з соцтаксі це дуже зручно, швидко, водії завжди уважні та ввічливі.

Сам спортсмен упевнений, що завдяки невпинній праці і оптимізму можна здійснити будь-які мрії. Він уже планує здобути золоту медаль на паралімпійських іграх.

Фото Валерія Кравченка, автора та ДМР.

Читайте також: Грає на акордеоні та займається спортом: історія талановитої незрячої дівчинки з Дніпра.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Спорт, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: